Wpis z mikrobloga

Byłoby dużym nietaktem jakbym na tynk cementowo wapienny w piwnicy dał gładź? Czy jest wilgoć... No tak trochę jak w piwnicy ale nie jakoś bardzo. Otynkowalem ściany ale nie jest idealnie. Ciężko się tym tynkuje. Albo olać i pomalować z unigruntem i wsio albo dać jednak cienka warstwę gładzi.
#pytanie #budownictwo #budujzwykopem
  • 16
  • 0
@darek-jg no dobra. To #!$%@?ć. Szkoda że nie ma gładzi cementowo wapiennej. Takiej ten. Jest o niebo lepiej niż było ale brakuje właśnie takiej gładzi xd ale tak cienka warstwą #!$%@? da bo będzie syf wychodził. To jebnę dwie warstwy farby jakieś podkładowej. Ona się raczej nie odparzy?
A, no tak - wybacz, godzina :D

@ortalion_przebudzenia swoją drogą to jak to się kładzie? Normalnie szpachluje ale jak jeszcze mokre to styropianowa paca zacieram? Od razu po szpachlowaniu czy musi być dość suche? Następnego dnia? Jak to działa xd


Gładź wygładzasz, w żadnym wypadku nie zacierasz. Służą do tego metalowe pióra albo noże do gładzi - jako amator korzystałem z tych drugich, pióro było mniej wygodne (robiłem 700m na 3-4 warstwach
Farbę jak dasz np. lateksową to też zablokuje oddychanie - działa jak folia :) ja u siebie gruntoealem osobno, potem zawsze i tak ręka czy gąbka ziarenka piasku wychodzą. Dopiero na sucho farbą. Mimo wszystko jak masz goły tynk to możesz pomyśleć nawet nad jakąś tańszą gładzią, którą nałożysz wałkiem - potem na farbę będzie gorzej