Wpis z mikrobloga

  • 17
258 + 1 = 259

Tytuł: Anomalia
Autor: Hervé Le Tellier
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788396126481
Tłumacz: Beata Geppert
Wydawnictwo: Filtry
Liczba stron: 396
Forma książki: e-book
Momentami nierówna, momentami nudna i przygadana, ale za to z niezwykle wciągającym pomysłem na fabułę.

Poznajemy historie kilku bohaterów, których z początku nic nie łączy, ba nawet jeden z nich popełnia samobójstwo, więc pewnie go już więcej nie spotkamy? I tu się mylicie. Fabularnie zapowiada się super, w trakcie lotu z Paryża do Nowego Yorku samolot trafia w sam środek ogromnej chmury burzowej, a jego piloci nie tylko tracą kontrolę nad sterami, ale również kontakt z naziemną kontrolą lotów. Samolot ląduje, wszystko wygląda ok, ale przy opuszczaniu płyty lotniska jego pasażerowie zostają zatrzymani przez służby i zamknięci w hangarze, gdzie po kolei zostają przesłuchani. Dlaczego? Bo ten samolot, z tymi samymi pasażerami już wylądował i to kilka miesięcy wcześniej. Służby starają się ustalić co się stało, dlaczego ten sam lot lądował 2 razy, co się stało w trakcie burzy i czy pasażerowie mają jakieś podejrzenia.

I ten pomysł na fabułę bardzo mnie zachęcił do jej przeczytania. Jest to jednak bardzo nierówna książka, po pierwszych kilkudziesięciu stronach pomyślałem, to będzie książka na dychę, po kolejnych kilkudziesięciu już obniżyłem jej ocenę do 8/10 bo nudziłem się momentami strasznie. A jak już pojawiła się akcja, która na prawdę mi się podobała, to autor w ją przerywał w najlepszych momentach. Jestem trochę zawiedziony, bo zapowiadało się dużo lepiej. Czytając ją można odnieść wrażenie, że była to książka napisana na 600 stron, z której później wydawca zaczął wyrywać poszczególne kartki, żeby tylko zamknąć się w granicach średniej długości książki - około 400 stron. Do tego motyw pisania książki o tym samym tytule w książce, średnio mi się spodobał. To książka, którą też najdłużej czytałem w tym roku, bo zacząłem zaraz po weekendzie noworocznym, a skończyłem dziś w nocy, więc prawie 2 tygodnie. Jest tu sporo fizyki, włącznie z paradoksem Fermiego i zakrzywianiem czasoprzestrzeni, więc jeśli ktoś lubi takie elementy w książkach fabularnych, to polecam.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
131/128
#bookmeter #czytajzwykopem #legimi #literaturapieknabookmeter
ali3en - 258 + 1 = 259

Tytuł: Anomalia
Autor: Hervé Le Tellier
Gatunek: literatu...

źródło: comment_16423564057ohz15Nde13aWL7dlX2RaL.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 378
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Cicho, cichutko (Ignacy Karpowicz)
2\. Purezento (Joanna Bator)
3\. Kąkol (Zośka Papużanka)
4\. Apeirogon (McCann Colum) - najnowsza recenzja usera ali3en
  • Odpowiedz