Wpis z mikrobloga

Jak to właściwie jest z tym całym zagłębiem meblowym w okolicach #kepno? No jest tam niby od wuja tych fabryk, fabryczek, podwykonawców, stolarni itp. itd. które podobno odpowiadają za pokaźny procent krajowej produkcji mebli, ale w sumie, jakby tak spytać ludzi czy znają jakąkolwiek markę mebli z tego jednak sporego zagłębia to wydaje mi się, że mało komu cokolwiek konkretnego przyszłoby do głowy. Tak jak każdemu kto kiedykolwiek szukał jakiegoś mebla gdzieś indziej niż w Ikei, będą dzwonić jakieś nazwy typu BRW, Agata meble, Bodzio, jakieś Forte, bardziej dyzajenerskie rzeczy typu jakiś Vox itd., tak tu jakby nie było prób wykreowanie jakichś konkretnych, rozpoznawalnych marek, mimo potężnego potencjału całej produkcji tego hubu. O co w tym chodzi? Dlaczego tak to wygląda? Istnieje jakaś aktualna lista producentów mebli z tego obszaru? Przecież tam jest tego od cholery chyba nie?
  • 7
@korni007: No, domyślam się, że tak jak to się dziś robi wszędzie prawdziwy producent stojący za marką jest zakamuflowany. Tylko nie do końca łapię jak to możliwe, że nie znalazł się tam choć jeden producent, który spróbował od początku do końca stworzyć po staremu swoją własną markę, jak to choćby jest z całym tym śmiesznym Bodziem.
@niecodziennyszczon może nie meble ale z materacy to FDM jest z powiatu kępińskiego, dosyć znany, nawet reklamy w RMF mieli swego czasu, a w tv reklamę na 100% miał Meble Lenart (dig-net) oni chyba też próbują rozkręcić swoją markę.
Aa jeszcze Idźczak Meble tez nawet znane.

BTW skąd jesteś?
@korni007: W sumie to pochodzę z nie aż tak daleka od tych meblowych okolic, ale nie mieszkam tam, tylko jeszcze trochę dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale znowu nie aż tak daleko żeby to były jakieś obce rejony z mojego punktu widzenia. Nawet mam jakąś dalszą rodzinę tam u tych kępińskich meblorzy, ale na tyle daleką żeby spotykać rzadziej niż raz na ruski rok, a więc nie