Wpis z mikrobloga

Planuję wypłatę fiatów z #binance na konto walutowe USD lub EUR. Rozważam wypłatę na #revolut lub Kantor Alior - jeśli w ostatnim czasie ktoś wypłacał na którąś z tych platform, dajcie znać ile to trwało i czy obyło się bez problemów. Słyszałem sprzeczne opinie na temat zarówno wypłaty na revolut jak i kantor alior i nie bardzo wiem kogo słuchać xD

Zależy mi też na czasie, więc myślałem o wypłacie SEPA, ale z tego co widzę, chyba jest niedostępna - dla EUR widzę tylko opcję nabicia karty płatniczej (1% prowizji), lub coś co się nazywa Advcash (5€ + 0.5%). Natomiast dla USD mam tylko opcję przelewu SWIFT, który wg. binance może zająć do 4 dni roboczych (a tak jak mówię, zależy mi na czasie, więc w przypadku gdyby np. kantor alior odrzucił przelew po 4 dniach, to będę miał problem)

Co poradzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kryptowaluty
  • 21
@Blazeoconnor: Faktycznie, doładowanie karty EUR przyszło od razu. Ciekawe tylko jak z większymi kwotami - jest niby limit 5k€ na transakcję, ale wtedy ten 1% prowizji już zaboli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@urban07: albo wypłacić ltc za grosze z binance na bitpanda pro, zamienic na € i też wypłacić € na revolut, tez jest natychmiastowo, prowizja na bitpanda pro to tylko 0,15%. Nie ma tam opłaty 1% za wypłacenie. Te 1% na binance to bierze VISA bo wypłacasz na kartę VISA. W przypadku coinbase pro czy bitpanda pro wypłata leci na numer konta z revo, nie na karte VISA.
@urban07: teraz pytanie jaki jest kurs LTC/EUR na coinbase pro lub na bitpanda pro w porównaniu z kursem z binance bo przy 1k € to już jest decydujące i można zgubic ten 1%, trzeba by popatrzeć. To dobre giełdy, nieraz wychodziłem na + na takich przelewach bo kurs LTC na coinbase pro był lepszy niż na binance a € lądowały ne revolucie natychmiastowo. Dobrze jest mieć konta na kilku giełdach żeby
@urban07: tak po rzuceniu okiem na kursy LTC na binance i na coinbase pro to przy 5k € zapłaciłbyś 4€ różnicy kursu i prowizja 0,5% to już się opłaca przelać to na coinbase pro zamienić na € i wypłacić na revo
@urban07: też na bitpanda pro ten rynek LTC jest płytki więc z 5k € to raczej nie wypali ale na coinbase pro to już sie opłaca tam przelać te LTC i zamienić na € nawet przy tej wysokiej jak na giełdy prowizji 0,5%
@urban07: O zwykłym rachunku, ale spodziewam się że stosują wszędzie te same procedury. Sprowadziłem z giełdy większą kwotę na rachunek EUR. Potem z tego rachunku wysyłałem przelew. Na zajutrz zamiast dostać telefon potwierdzający czy chcę wykonać ten przelew, dostałem 3 SMSy. Pierwszy że bankowość mobilna jest zablokowana, drugi, że bankowość internetowa jest zablokowana, i trzeci, że karta jest zablokowana. Ban był na wszystkie rachunki zarówno PLN i EUR oraz na wszystkie
@urban07: Żeby nie było, nie mam pretensji że pytali o źródło funduszy, bo procedury AML prawnie wymagają od nich tego. #!$%@?ące jest to że traktują cię z góry jak przestępcę i blokują konta zamiast zadzwonić wcześniej i poprosić o pojawienie się w oddziale.

Debil który nie umie wykonywać swojej pracy to była już wisienka na szczycie tortu