Wpis z mikrobloga

@MokebeFromSenegal: plik normalnie się exportuje i importuje w Menadżerze, ale maszyna nie potrafi wystartować, bo plik uszkodzony i tak samo jak próbuję zrobić merge czy zamontować po zmianie nazwy na vhdx to dostaję błąd:

The file or directory is corrupted and unreadable. (0x80070570).
  • Odpowiedz
@Koliat: nie mam avhdx na każdy dzień. Na koniec każdego dużego projektu robię snapshot, a potem tylko backup maszyny z aktualnym stanem. Okazało się, że ostatnie backupy zawierają właśnie ten uszkodzony avhdx, a wcześniejsze już są nadpisane.
  • Odpowiedz
  • 1
@ShortyLookMean OK, a z innej strony - jak podłączysz te dyski do nowej maszyny nie jak bootowalne, a jako dodatkowy dysk - widzisz dane? Czy to właśnie masz na myśli że plik jest "uszkodzony"?
  • Odpowiedz
@Koliat: niestety nigdzie nie mogę podłączyć tego dysku. Przy próbie uruchomienia maszyny wyskakuje ten sam błąd tylko tym razem bez numeru:

The file or directory is corrupted and unreadable.

Ale program DMDE widzi pliki i jutro kupię na niego licencję licząc na to, że odzyska je bez problemu.
  • Odpowiedz
Tak dla potomnych DMDE całkiem nieźle sobie radzi. Wszystkiego nie odzyskał, bo z niektórych sektorów nie potrafił odczytać danych. Więc mimo tego, że widział plik to przy przywracaniu dał komunikat, że jest on uszkodzony. Mi to dużo nie zmieniło, ale trzeba się z tym liczyć.
  • Odpowiedz