Wpis z mikrobloga

#programowanie #ceidg #programista15k

Zmiana formy opodatkowania online na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wystarczy? Nie trzeba już nic zanosić do urzędu? Dostałem wiadomość zwrotną "przetworzono poprawnie" tylko. Generalnie jak szukam po tym całym biznes.gov.pl albo na stronie urzędu to totalnie nigdzie nie widzę jaką mam aktualnie wybraną formę opodatkowania :D.

Trochę się też zdziwiłem, że nie muszę nigdzie deklarować tych 12% ¯\_(ツ)_/¯
  • 7
@Meph1k: tak, wystarczy

Żeby sprawdzić swoją formę opodatkowania zaloguj się na CEIDG i wtedy podejrzyj cały swój wpis (nie to co jest widoczne z wyszukiwarki CEIDG).

Na biznes gov pl jeszcze nie klikałem, ale musisz szukać całego swojego wpisu. Będziesz tam miał widoczne wszystkie pola, które mogłeś uzupełnić, np rozdzielność majątkowa etc
@rulon332: To skąd księgowość wie jak to później rozliczyć? Mówisz im, że yyy korzystam z 12% podatku i już?
O resztę przedsiębiorca będzie się martwił przy ewentualnej kontroli?
@Best11: Znajomi co mają księgową sami wystawiają fakturę klientowi którą potem przesyłają swojej księgowej, zakładam, że na początku współpracy ustala się z księgową takie szczegóły - i po to się bierze księgową żeby się nie przejmować/interesować takimi rzeczami. Bądź co bądź oni nie podają PKWIU nigdzie

Poza tym nazwa pozycji na fakturze może brzmieć "Usługi programistyczne" co już brzmi bardzo podobnie do tego o czym mówi PKWIU ex 62.01.1, albo po