Wpis z mikrobloga

#gielda #zloto #monety

Chciał bym kupić złotą monetę 1/2 uncji.Mam kilka pytań.Może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć.
Gdzie kupię monety z certyfikatem?
Czy najlepiej kupić z liściem klonowym czy to obojętne i może być tygrysem czy kangurem?
Czy ceny w sklepie stacjonarnych są niższe niż w internecie?

Czemu ceny różnią się zależnie od rocznika?

Kupował ktoś tu?
https://ascoin.pl/product-pol-106-AUSTRALIJSKI-KANGUR-1-2-oz-24H.html
  • 21
  • Odpowiedz
@smalczyk1 jeśli chodzi o złoto to moim zdaniem, jeśli mieszkasz w większym mieście to kupuj tylko tam gdzie możesz odebrać osobiście i nie patrz, że jest 50 zł drożej, bo to nie istotne.
Certyfikat jest nic nie warty, bo nie można go powiązać z monetą ze względu na brak numeru seryjnego.
  • Odpowiedz
@smalczyk1: Jaką konkretnie chcesz monetę? Ja polecam tavex, albo podejdź do jakiegoś sklepu numizmatycznego, bo często też mają monety bulionowe i wcale w niezłych cenach. Jak Warszawa to na przykład SISRemonet, albo Niemczyk.
  • Odpowiedz
@pucol: Ale 4 dukaty kosztują już 3,5k, a u kolegi budżet z tego co widzę w okolicach 2k.
@smalczyk1: No mają próbę 900 i co z tego? Problemów ze sprzedażą? Takie monety schodzą na pniu u każdego dealera, albo najlepiej na grupach na fb, albo na allegro sprzedasz za dobrą cenę. Na pewno za lepszą, niż 1/4 oz.
  • Odpowiedz
  • 1
@Nie_jezdze_taksowkami kolega to sam nie wie co chce, w pierwszym wpisie pisał o 1/2 uncji potem o 1/10 i 1/4... czyli rozstrzał 800zł do 4k, co nie zmienia faktu, że wizualnie 4 dukaty miażdżą swoją bulionową konkurencję w danym przedziale cenowym.
  • Odpowiedz
  • 0
@smalczyk1 nie, to 1 dukat, za 2k to tylko 1/4 lub jakiś suweren czy coś takiego, ale musisz sobie zdawać sprawę, że te monetki są bardzo małe 20-22mm , coś jak 50 groszy, więc efektu 'wow' nie ma, tak trochę słabo to wygląda jako prezent... to już chyba lepiej sztabkę 5g - też małe ale wizualnie za sprawą certipacku mamy wrażenie, że obcujemy z czymś wyjątkowym.
  • Odpowiedz
@pucol: no te z kangurem i liściem też mają po 20mm.Dobra dzięki za pomoc pomyśle nad tą sztabką.

A powiesz mi czemu lepiej kupić rubla czy suwerena niż kangura,pande,liścia
  • Odpowiedz
  • 0
@smalczyk1 kiedyś w przeliczeniu na czyste złoto te historyczne wychodziły taniej niż bulionowe (kangur itp) a jako, że to inwestycja to powinno się kupować jak najtaniej : )
  • Odpowiedz
  • 0
@smalczyk1 to moze filharmonika? Bardzo cienka moneta ale grubsza od czworaka/dukata. 1/4 uncji powierzchniowo będzie większa niż inne i ma bardzo ładny wzór. Z miejsc stacjonarnych to tavex albo mennica kapitałowa. Ewentualnie krajowa ale teraz chyba nie mają 1/4.
  • Odpowiedz
@smalczyk1

Podsumujmy:

- chcesz kupić złoto na prezent,
- obdarowanym ma być dziecko (chrzest),
- nie masz doświadczenia w kupowaniu złota,
- budżet to kilkaset do dwóch tysięcy.

Więc tak:

- bez urazy, ale bez jakiejś apokalipsy finansowej to to złoto nie uczyni dzieciaka bogaczem.
- jeżeli rodzice nie są kumaci, to w razie sytuacji nagłej sprzedadzą w lombardzie za psi #!$%@? najpewniej.

Szczerze powiedziawszy nie wiem czy to będzie różnica, co
  • Odpowiedz
@smalczyk1 rubel wychodzi dużo drożej w przeliczeniu na gram, ale wg mnie do kolekcji są fajne. Skoro to prezent to #!$%@? cenę za gram. Musi być wyjątkowe i ładne. Ruble są w cenie i zawsze były. Niestety wykupujące z całego świata kacapy zawyżają ich ceny.
  • Odpowiedz