Wpis z mikrobloga

No i przeszedłem. Zajebisty modzik, z powodzeniem by mógł być Gothicem 3 (lub jakimś prequelem) jakby wyszedł gdzieś w 2003-4. Szedłem pod łuki i zręczność jako łowca w Araxos. Końcowe staty to poziom chyba 56, 256 zręki, 100% we władaniu łukiem, wyuczone na mistrza łuczarstwo, kradzież kieszonkowa, alchemia, włamywanie się i wszystkie trofea. W ogóle nie walczyłem w zwarciu, było to przejście "czystym" łucznikiem.

Na plus fabuła, design wielu questów, usprawnienia względem Gothic II NK, dużo lepsza ekonomia w pierwszych 4 rozdziałach, fajny system awansów w gildii.

Powiem szczerze że na początku nawet o amunicję musiałem dbać, bo mając mało zręki i słaby łuk schodziło kilka strzał nawet na leśnego ścierwojada czy wilka. Mając 100 strzał nie było nawet po co iść w las, trzeba było mieć przynajmniej 500. Jak handlarze zostali ogołoceni to sie trzeba było lagami ratować.

Tu gra mnie trochę rozczarowała pod koniec, bo gdzieś w 40 godzinie gry zrobiłem sobie łuk dębowy (obrażenia 195) i był to łuk z którym skończyłem gierkę. Nie znalazłem żadnego lepszego, żadnego schematu, nic. Lorenzo mi daje jakiś swój zajebisty artefakt przodków okazuje się że to łuk myśle sobie zajebiście upgrade, a tu #!$%@?, 175 tylko. Mimo że wartość w goldzie #!$%@? w kosmos. Wojownicy czy nawet kusznik dostają ulepszenia nawet w twierdzy Vardhal, a łucznik nic.

To tylko mały zgrzycik bo mając 256 zręczności i tak wszystko spadało na 2 hity. Na Ulryka i Lichwiarza miałem przygotowany zwój spowolnienia i parę tych potek czasowych. Mimo wszystko chciałbym te bossy bić jakąś lepszą bronią, a nie złomem który eksploatuję już od 20 godzin. Coś ala uriziel w jedynce, skasujesz nim zaledwie garstkę wrogów ale jednak daje satysfakcję.

Ogółem to i tak dam 10/10 bo te wady to raczej symboliczne, a dostałem produkt o jakości normalnej profesjonalnie zrobionej gry jako darmowy mod.

Na razie nie będę tego przechodził drugi raz, zagram sobie w coś innego, np. w Odyseję. W każdym razie raz na zawsze #!$%@?łem z dysku Returning'a i jego wszystkie #!$%@? wersje typu AB, NB, 2137B.

#gothic #kronikimyrtany
  • 5