Wpis z mikrobloga

#mortalkombat #tekken #bijatyki #bijatyka #playstation #xbox #pcmasterrace #gry
Niech mi ktoś podpowie jak "poprawnie" nauczyć się grać w bijatyki? Myślałem, że jak zacznę sobie od Mortal Kombat Komplete to jakoś to będzie, ale przeszedłem samouczek i nawet bot na poziomie MEDIUM mnie rozpiernicza. Ale w takich Ninja Stormach na luzie na hardzie czy nawet online potrafię przeciwnika zaorać. Czy ze mną jest coś nie tak, czy po prostu bijatyki to nie moja bajka i lepiej sobie darować? :D
  • 12
@Marvolauke: praktyka praktyka praktyka i to najlepiej z ludzkim przeciwnikiem. Zaproś ziomka, weźcie czteropak, pizzę i jakąś kredkę do spalenia i ciśnijcie przez cały wieczór. Wtedy człowiek najlepiej się czy wszystkich technik, od button mashingu do robienia fatality ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marvolauke: po pewnym czasie wchodzi to naturalnie, zauważ że combosy mają zwykle podobne schematy typu H1 H1 H2 albo H1 H1 H1, ciosy specjalne to też zwykle Down Back/Front+ X/Y/Z. Tylko fatality trzeba sprawdzać ale to pauzujesz podczas wykonywania albo możesz sobie podświetlić żeby ci pokazywało podczas wykonywania. Jak z wszystkim, praktyka czyni mistrza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marvolauke: MK11 ma bardzo dobry tutorial, który nauczy Ciebie mechaniki gry: klatki animacji, klatki nietykalności, aktywne ramki, blokowanie, kombosy, juggling, miksowanie kombosów i inne. Injustice 2 ma podobny tutor, ale MK11 jako nowsza gra ma to bardziej doszlifowane.

Tego jest sporo, ale nie musisz niczego kuć na pamięć (łącznie z kombosami). Jak zrozumiesz mechanikę, to stopniowo będziesz rozumiał jakie narzędzie można w danej sytuacji zastosować i dlaczego.

Dalej zostaje tylko grać,
@Marvolauke: na temat Tekkena się nie wypowiem, ostatnim razem w to grałem w latach 90-tych. Do ogrania fabuły nie musisz się uczyć całej mechaniki. Zmniejsz poziom trudności i baw się dobrze, skill przyjdzie później :)
@Marvolauke: latwiej sie uczyć tej gierki którą bardziej lubisz i masz do niej większą zajawkę, do tekkena masz themainmana swe tylko jego poradniki sa dla ludzi troche zaznajomionych z podstawami
@Marvolauke: tekkennma movement inny bo jest gra 3d jest duzo trudniejszy ale duzo satysfakcji jak go opanujesz bo jak w większości z gier opanowany dobrze. movement daje duzo mozliwosci ogrania przeciwnika