Wpis z mikrobloga

@Januszka: @Euthymol: Z mojego szybkiego researchu wynika, że ceny najoptymistyczniej wyglądają w Optical Express, gdzie zaczynają się od 550 funtów za oko. 1100 funtów za oba.

W Optegra, w tej samej technologii zabieg kosztuje od 1700 funtów za oko, 3400 za oba. W mniej inwazyjnych technologiach do od 3k funtów za oko.

Ciekawostka: Ta sama firma, Optegra w Polsce np. we Wrocławiu ma te same zabiegi LASEK/LISEK w
  • Odpowiedz
@Euthymol: Ja zdecydowałem się pójść na konsultacje do Optical Express i zobaczyć, którą metodę zasugerują. Jeżeli tę za 1700 funtów za oko to zrobię w Polsce bo nie ma sensu chyba tu wydawać kasy za dokładnie to samo.
  • Odpowiedz
@Hektorrr: Kurcze 500£ za oko, balbym sie, czym oni to robia, nagrzanym nozem?;). Sam mialem lasik (chyba) z 20 lat temu we wroclawiu, na oba oczy, bylo to wtedy chyba kilka k zl (czyli ceny niezle spadly;). Z -5 (jedno oko, druga wada byla mniejsza) na prawie ok, teraz po latach okulary mi wrocily..
  • Odpowiedz
@kaktusak: @Januszka: @Euthymol: @JagniecymFuterkiemWalekPokryty:
Poczytałem więcej i myślę, że robienie tego w Londynie czy w ogóle w UK nie ma sensu.

Najdroższy typ operacji ReLEx SMILE (£2500 za oko) to w Polsce Lentivu w Optegrze (dokładnie ten sam laser) - 10 000 zł za oba oka.

LASIK/LASEK polegają na wycięciu kawałka rogówki (skalpelem/laserem) i odchyleniu go aby przeprowadzić właściwy zabieg. Ale właśnie ten etap z odchyleniem powoduje tak wiele problemów z
  • Odpowiedz
@Hektorrr dzieki za info, znam historie lecz nie z mojego otoczenia, ze kobicie podraznili nerw i to byl okropny bol.

Niby taniej w pl, ale dolicz tez koszty poboczne, takie jak lot, wolne od pracy itp.
  • Odpowiedz
@Euthymol: Operacje mialem chyba (juz nie pamietam) ponad 20 lat temu (przyjechalem do uk 17 lat temu a to bylo przed). Jakis czas (5-10 lat?:) temu zauwazylem ze mam wzrok znowu troche gorszy, poszedlem do okulisty w pl i wyszlo chyba cos ponize -1 oko, dala mi slabe okulary i uzywam ich przez czesc dnia (jazda samochodem, tv etc). Operacji razcej drugiej nie bede robil (a gwarancja sie juz dawno
  • Odpowiedz
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: Mam wlasnie ten efekt halo (widze podswiate) w nocy, juz nie pamietam jak bylo przed (ponad 20 lat!) ale to raczej od zabiegu. Nie lubie (m.in przez to) jezdzic w nocy, zwlaszcza zle jest jak pada bo (standardowe warunki w Man od jesieni do wiosny jak jade do pracy/wracam, pada i ciemno;) bo sie swiatla samochodow z naprzeciwka odbiaja i troche zle widac.
Nie mialem problemu z suchymi oczami.
  • Odpowiedz