Wpis z mikrobloga

nego faceta z sześciopakiem na klacie i zarysowana linia szczęki. Lalki żeńskie firma już produkuje w różnych wariantach, mamy Barbie z grubymi udami, brzuszkiem, na wózku inwalidzkim, garbatą ale nadal nie ma tego sa


@matiJ: tzw. stopa słonia.
Zawsze pierwsza warstwa będzie troche większa. Można się ratować drukując na wydrukowanej kontrukcji (raft) albo lekko zmniejszając wymiar pierwszej warstwy w modelu. W ostateczności możesz przejechać ostrym nożem dookoła i wyrównać.
@Mrrudzin: @vaio: właśnie tak myślałem, że to to. Tylko nie pasowało mi, że też w deklu jest to samo, bo pisali, że to dzieje się przez temperaturę i ciężar wydruku a dekiel wydawał mi się za lekki na ten efekt.
Jeszcze chodzi mi też o to, że jest taka jakby niecka w dolnej części właśnie.

Jest tak z dwóch stron. Z kolejnych dwóch jest widoczne to odcięcie, ale nie ma
Pobierz
źródło: comment_16420663872dWkccMOLE3bfmqXxvt3ol.jpg
@matiJ: a jak wygląda wewnątrz ? ja zauważyłem że czasem mi się tak dzieję bo np od wewnętrznej strony jest jakaś wypukłość czy wgłębienie i ilość warstw potrzebnych na ścianę się zmienia a że warstwa jest ustawiona np 0.2 to np zamiast 4 warstw przy wgłebieniu robią się 3 warstwy i są dosłownie ciut przesunięte i efekt jest własnie podobny
@vaio: o to będę musiał jeszcze to sprawdzić. Od środka jest pogrubienie, ale nie pamiętam do jakiej wysokości.
Wydrukuje też kostkę kalibracyjną i zobaczę czy coś będzie się działo.
@vaio: wydaje mi się, że przez te "ząbki" może nie być widać. Leci druk więc wieczorem zobaczę czy będzie powtórka, bo zmieniłem temperaturę, zmniejszyłem prędkość i wypoziomowalem znowu stół. Zauważyłem, że podkładka magnetyczna delikatnie ocierała o obudowę więc to też na pewno nie pomagało.
@Mrrudzin: dostałem projekt. Ale na projekcie nic nie widać. Trochę to olałem, bo drukuje ciągle i nie miałem kiedy się tym zająć. Ale myślę, że dobre poziomowanie stołu, wysokosc dyszy i temperatury i będzie lepiej.