Wpis z mikrobloga

@Chris_Brown: najlepiej poczekać tak długo, aż:

- finasteryd zacznie działać, lekarze zalecają 3 miesiące, u niektórych widać efekty wcześniej
- upewnisz się, że finasteryd nie daje uboków, jak przez 2 miesiące ich nie będzie to ok

dopiero wtedy dorzucić minoxa
  • Odpowiedz
@Chris_Brown: ja preferuję testowanie "w izolacji"

Możesz dorzucić dermapen od razu, tylko jak pojawi się odrost - to skąd będziesz wiedzieć, ile w tym zasługi fina, a ile mikronakłuwania? Z drugiej strony, czas goni a każdy włos jest cenny.

Np. jak używałem minoxa przez 4 miesiące, to nie byłem zadowolony z odrostu, więc dodałem tylko tretynoinę. Po miesiącu coś szybciej ruszyło, więc najprawdodobniej jestem słabym responderem samego minoxa, albo to zbieg
  • Odpowiedz
@feegloo na razie będę bazował na samym finasterydzie i zobaczę czy w przeciągu 3 miesięcy będą jakiekolwiek efekty. Jeśli będą to dorzucam jednocześnie minoxidil i dermapen. To chyba najlepsze rozwiązanie. Mam prawie 30 lat, więc czas goni racja... A co to jest ta tretynoina? Pierwszy raz słyszę.
  • Odpowiedz
@Chris_Brown: tretynoina to pochodna witaminy A, opcjonalny dodatek do minoxa

Około 20% osób nie ma żadnych korzyści z minoxa a kolejne 15% bardzo niewielkie. Najprawdopodobniej wynika to ze słabej aktywności enzymatycznej skóry która skutkuje brakiem konwersji minoxidilu do jego aktywnej formy, na której nam zależy.

Stosowanie 2-3 razy w tygodniu kremu z tretynoiną może "uaktywnić" niedziałającego minoxa (według badań naukowych) oraz zwiększyć poziom absorpcji.

Nie jest to konieczne jeśli minox działa.
  • Odpowiedz
@Chris_Brown: 1. Nie ma sensu stosować dermapena bez minoxa czy minoxa bez dermapena. To są papużki nierozłączki. Polecam to badanie : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3746236/

2. Najlepiej wrzuć zdjęcie swoich włosów zrobione od frontu, z boku, od góry. ( zamarz twarz w paintcie).
Wtedy będę mógł się wypowiedzieć czy lepiej wejść od razu na świętą trójcę, czy stopniowo dodawać leki.

Ja osobiście zacząłem walczyć z łysieniem właśnie w wieku 29 lat. Sytuacja była tak
okrim - @Chris_Brown: 1. Nie ma sensu stosować dermapena bez minoxa czy minoxa bez de...

źródło: comment_1642040374ZXnPpZTlEWjXMg54LNRl7x.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@feegloo dzięki za wyjaśnienie, ale ten specyfik sobie podaruję.

@okrim wielkie dzięki za tak obszerne wyjaśnienie!

1. To mi dużo wyjaśniło. Masz może jakiegoś konkretnego dermapena do polecenia? Trochę już szukałem, ale kompletnie nie wiem na jakiego się zdecydować.

2. Święta trójca, czyli co dokładnie? Zdjęć nie będę tutaj dodawał, ale mogę szczerze przed sobą stwierdzić, że moje aktualne łysienie w skali Norwood to coś pomiędzy 03 a 03 vertex (zakola oczywiście
  • Odpowiedz
@Chris_Brown: Ja sam stosuje tylko fina 1mg co dziennie , plus co kilka dni myje szamponem z ketonazolem.Efekt widać , podczas brania prysznica włosy w ogóle nie wypadają plus wydają się bardziej gęste. Minoxa stosowałem ale przestałem męczyło mnie te wcieranie plus skóra sucha na głowie zaczęła mi się robić, sczypała mnie skura , ciśnienie krwi zaczęło mi rosnąć , nie równa praca serca xD Więc odpuściłem , w ogóle mega
  • Odpowiedz
@lentilek od jakiego czasu stosujesz finasteryd i po jakim czasie od rozpoczęcia jego stosowania zauważyłeś jakieś efekty na głowie? Jeśli chodzi o szampony to ja od miesiąca stosuję 2x w tygodniu Zoxin-med, a w pozostałe dni Johnson's Baby. Z tymi skutkami ubocznymi to różnie bywa - każdy reaguje inaczej. Ważne, żeby dokładnie obserwować swój organizm i w razie czego zmniejszać dawki albo po prostu zrezygnować z kuracji. Są osoby, które od razu
  • Odpowiedz
@Chris_Brown: u mnie minęło pół roku stosowania 1 mg finasterydu. Poza tym mam minoksydyl, mikronakłuwanie, wcierki Placenta Placo, odżywki, cynk, nizoral - czyli chyba wszystko co można mieć w domu.

Skutków ubocznych nie mam, teraz efekty.

Na pewno zagęściły się włosy. Jest ich więcej i rosną szybciej, a na odcinku potylicznym, tam gdzie są najsilniejsze włosy (stamtąd biorą do przeszczepów) to już w ogóle dzieje się dużo.
Jeśli chodzi o zakola,
  • Odpowiedz
@ayyy_lmao od razu wskoczyłeś na codzienną dawkę finasterydu 1mg? Jeśli chodzi o minoxidil to od razu dołożyłeś do finasterydu czy po jakimś czasie? Minoxidil wcierasz razem z Placenta Placo czy jakoś naprzemiennie? Dzięki za porady!
  • Odpowiedz
@Chris_Brown: Tak myślę ze norwood 2 , fina biorę prawie rok. A zacząłem brać jak właśnie miałem nw2 ale zauważyłem że podczas mycia leci mi pełno włosów z głowy , albo nawet jak przejeżdżałem ręką to leciały mi włosy. Wtedy zacząłem brać jakoś po miesiącu zauważyłem że włosy nie lecą już. Można powiedzieć że w ostatnim momencie zacząłem terapię , bo pewnie już bardziej bym wyłysiał. Na ten moment włosy w
  • Odpowiedz
@Chris_Brown: Święta trójca, czyli finasteryd,minox,mikronakłuwanie(dermapen). Tak, wchodziłbym na Twoim miejscu (Norwood 3 Vertex) na wszystko od razu i szykował się do przeszczepu. Zyskasz w ten sposób przynajmniej te 3 miesiące.

Jeżeli chcesz zrobić przeszczep ze skroniami (temples), to w Polsce nie widziałem, żeby robili. Rozmawiałem z Przybylskim, to mówił, że może zrobić, ale nie widzialem, żeby ludzie publikowali zrobione temples od niego. Jeżeli nie chcesz robić skroni( bo np. masz bardzo
  • Odpowiedz
@Prawilniak: androgenowka to androgenowka. Używki czy stres mają marginalne znaczenie w tym przypadku. Nigdy nie widziałem badań jakoby palenie miało obniżyć skuteczność fina, nie znajduje też powiązania pomiędzy tym. Natomiast każdy szanujący się łysol planujący kurację na lata bardzo często odrzuca całkowicie używki, dlatego że obciążają serce czy wątrobę, czyli narządy które i tak męczymy Finem/minoxem
  • Odpowiedz