Wpis z mikrobloga

@mechaos: ja, ale wcześniej miałem XO i PS4. Jestem bardzo zadowolony ze względu na Gamepass ale to głównie dlatego, że gry które w nim są akurat mi odpowiadają. No i nie przepadam za exami Sony (z drobnymi wyjątkami). Jeśli nie byłoby gamepass to też wybrałbym Xboxa bo lubię wyścigi a na PS niestety jest z tym straszna #!$%@?.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mechaos: przez rok posiadania XSX #!$%@?łem z przyjemnością więcej gierek niż przez rok posiadania PS4 Pro, tego drugiego wymieniłem na slimkę żeby była do gierek z Playlinka jak znajomi wbijają

Jak podoba ci się zamysł Game Passa i nie przeszkadzają ci jego ograniczenia to możesz luźno brać, trzy lata Ultimate idzie ogarnąć za 400-500 zł
@mechaos ja przeszedłem z ps4 na Xbox series (wcześniej jeszcze miałem PS2 i ps1)

Jestem bardzo zadowolony, w cenie golda/ps+ mam dostęp do gamepassa. Nie opieram grania tylko na nim bo część gier też kupuje ale skoro i tak płaciłem tyle samo za ps+ i potrzebuje golda do online to gamepass jest bardzo fajnym dodatkiem raz na 2/3 miesiące wpadnie gra którą i tak miałem kupić. Jak nie mam w co grać
@mechaos: Przechodziłem z PS4 na Xboksa nowej generacji i nie żałuję. Ostatnie gry ekskluzywne Sony poza może jednym wyjątkiem (bo lubię zombie) zajebiście mnie wynudziły.
@mechaos

okrutne walenie w #!$%@? przez sony

Czym objawia się to okrutne walenie w #!$%@??

brakiem usług takich jak now

Mam PSNow, mieszkam w Polsce, AMA.

IMO najlepiej kupić obie, jeżeli na obie będą dobre exy. Na XSX nie ma DLA MNIE nic ciekawego na te chwile, ale jak się pojawi, a komp już niewydoli (bo takiego Starfielda to jeszcze na kompie na bank ogram) to na pewno kupię.
@mechaos: miałem PS4 pro i kupiłem xbox series x. Nawet nie grałem w exy bo po prostu uważałem że nie przypadają mi do gustu. Przeskok na nową generację jest warte tych pieniędzy no i mam możliwość przez game pass ograć gry w które zawsze miałem ochotę zagrać a nie mogłem zebrać się do kupna. Czasy ładowania czy quick resume to bajka. No i game pass na 17 miesięcy za 250 PLN
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mechaos: Po 4 konsolach Sony przeszedłem na XsX bo już głównie gram w multiplatformowe gry, jedynie nadchodzący GoW sprawi że pomyśle o kupnie nowego PS5 jak wyjdzie jakiś Slim
@mechaos: Microsoft kontynuuje politykę która próbował wprowadzić na początku poprzedniej generacji i przez którą poniósł tak sromotną klęske w starciu PS4 vs Xbox One, Tzn. nawet jak kupisz nowe Halo czy Forze na płycie, to i tak musisz mieć podłączenie do internetu, bo na płycie znajduje się tylko kilkanaście giga danych a resztę musisz pobrać, bo inaczej nie pograsz. Sprzedają "puste" płyty. Tak naprawdę robią to co próbowali robić przy Xboxie
@cx327: Co ty gadasz? Jedyna gra w która aby zagrać musiałem pobrać patch day one to był chyba któryś CoD. W wszystkich innych przypadkach mogłem grac i w tle pobierać patcha. Zresztą tu nie chodzi o patch a o to ze na płytach od xboxa nie ma pełnej gry a tylko giga danych. Na PS jak nie mam internetu to wkładam płytę i najwyżej gram w grę bez patch a w
@Qbba: jeśli nie masz dostępu do neta to rzeczywiście może być problem, chociaż muszę przyznać, że nie przyszło mi nawet przez myśl kupowanie fizycznych płyt z grami MS mając GPU. W ogóle fizycznie mam tylko RDR2, które instaluje się dłużej niż gdybym pobierał przez neta.
@Qbba: #!$%@? po prostu. w halo pograsz z plyty na xboxie one. jak masz aktualna generacje to pobiera ci patcha z piprawiona grafika. i jest to super ficzer bo nie musisz miec dwoch oddzielnych plyt do halo na roznych wersjach xboxa.
@mechaos: o jeszcze mi się przypomniało jak już tak dyskusja zeszła na to, że wymagany jest dostęp do neta. Cześć gier możesz odpalić w chmurze - np. żeby przetestować czy Ci podpasuje i dopiero później pobrać na konsolę.
Na PS jak nie mam internetu to wkładam płytę i najwyżej gram w grę bez patch a w Xboxie tego nie mogę, bo po prostu na płycie nie ma całej wersji gry.


@Qbba: WUT? Serio? Nie miałem pojęcia o tym. I to na Sony klockarze jęczą że dyma graczy? xD
@Qbba: nie wiem jak z tym halo, ale załużmy, że gry nie ma na płycie i co to zmienia? Żyjemy w takich czasach, że gry i tak mają aktualizacje. Co z tego, że "gra z ps5/4 odpali z płyty" będziesz grał w taką grę za 20 lat bez aktualizacji? Napisałem za 20 lat bo tylko wtedy to będzie miało większe znaczenie, gdy wyłączą serwery.
Aktualnie problem mogą mieć tylko ludzie bez
@greven: @Medonix: Nie każdy ma dostęp do wystarczająco szybkiego łącza aby móc pobrać kilkadziesiąt lub kilkaset giga w jakim sensownym czasie. Dlatego ludzie kupują wersje fizyczne. Kupuję wersje na płycie, to powinienem mieć całą grę na płycie. To co robi Microsoft z ich fizycznymi wersjami, to #!$%@?ństwo.
@mechaos: ja zdecydowałem się na xbox series x po moim kontakcie z poprzednią generacją sony. Braciak kupił sobie ps4 i coś od początku mi z tym ps4 nie pasowało tylko nie jestem do końca pewny co to było. Przeszedłem na tym z trzy gierki z uczuciem jakiegoś niekomfortu i więcej tej konsoli nie tykałem, a brat pyka na tym do dzisiaj. Żyłem potem w przekonaniu, że konsole to syf i jak
@Qbba: fajnie jak gra jest w całości na płycie ale mi to średnio przeszkadza i wydaje mi się, że coraz więcej ludzi będzie to miało za przeproszeniem "w dupie". Póki licencje będą przypisywane do płyty i da się je odsprzedać to mi to nie robi różnicy. Nawet znajomemu który ma dość słaby internet też nie robi bo włącza pobieranie gry kilka dni przed zakupem i zwykle zdąży ją pobrać zanim płyta
@Medonix

Nawet znajomemu który ma dość słaby internet też nie robi bo włącza pobieranie gry kilka dni przed zakupem

Nie no, spoko. A jak najdzie go ochota pograć w tytuł X bo akurat ma wolny dzień, czy kiepska pogoda do wyjscia, to WYSTARCZY że przewidzi to na kilka dni przed tym i sobie pobierze, zero problemu, że nie może po prostu wyjąć płyty i grać w kilkanaście-kilkadziesiąt minut xD Piszę z perspektywy
@greven: Zapytałem z ciekawości go o to co napisałeś i odpisał mi, że ma gry na dysku twardym te do których wraca a patche w wielu grach ważą tyle, że na ps4 jak mu się chce zagrać to i tak musi długo czekać i też trzyma je na dysku. I zanim zaczniesz odpisywać, że "to co trzyma wszystkie gry co wyszły na dysku 10TB ". To wyjaśnię że opisałem sposób grania
@Medonix: Dalej nie rozumiem dlaczego Microsoft nie daje pełnych wersji gier na płytach. Np. Halo 15 giga na płycie i kolejne 15 do pobrania, żeby zagrać. #!$%@? nie mogli dać od razu tych 30 na płycie? Dlaczego? Ja tylko chce aby na płycie było to za co płace. Kupuję grę wkładam płytę i gram. Jeśli chcę to pobieram patche a jeśli nie chce, to nie pobieram. Dlaczego ja płacąc pełna cenę
@Qbba @Medonix Dobrze że poruszyliście temat. Gdyby nie ceny GPU zrobiłbym upgrade PC, a tak to rozmyślam nad konsolami. W tym przypadku problemem jest prędkość bo internet jest powszechny. Mając neta 20 Mb/s wezmę to pod uwagę. Serce mówi PS (gry) rozum mówi X (lepsza polityka konsumencka)