Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Sąsiad dowalił dziś do pieca i zadymił całą okolicę dyszącym, śmierdzącym plastikiem dymem. Wszyscy mieszkańcy naszego bloku wymienili piece przed wejściem w życie ustawy antysmogowej, a on odmówił. Dziś mieliśmy już dość, bo dym dostał nam się do mieszkania. Dzwonię na Staż Miejską, a ci mi mówią że odmawiają interwencji. Do COVID. I do odwołania nie przyjmują zgłoszeń od mieszkańców w sprawie niskiej emisji i realizacji uchwały antysmogowej. Szlag może człowieka trafić. Napisałem do kilku instytucji w sprawie ich bierności, ale już nie wierzę, że to coś da. #smog #slaskie #zabrze
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonn: napisz pismo do staży miejskiej. Nie maja prawa odmówić przyjazdu. W Gliwicach jeżdżą. Są po 10 minutach od zgłoszenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@espu: podobno decyzją wojewody wszystkie straże miejskie są oddane do dyspozycji policji. Tak mi powiedział. A pismo wysłałem wszędzie, włącznie z policją, gminą, wioś.
@Jonn: działają tylko mają multum zgłoszeń i tak wszczynają postępowanie administracyjne. Można też zgłosić delikwenta do gminy i wymagać kontroli. Poza tym mozna skierowac wniosek do Wios z prosba o wyegzekwowanie od gminy co zrobiła w tej sprawie. Trzecia droga troche kosztowna-pozew cywilny i można skarżyć gmine jako organ, który nie zrobil nic albo delikwenta.