Wpis z mikrobloga

@Ordo_Publius: transhumanism - social and philosophical movement devoted to promoting the research and development of robust human-enhancement technologies. Such technologies would augment or increase human sensory reception, emotive ability, or cognitive capacity as well as radically improve human health and extend human life spans. ...The second strain of transhumanism holds a contrasting view, that social institutions (such as religion, traditional notions of marriage and child rearing, and Western perspectives of freedom)
  • Odpowiedz
@KontoWysokoNieDofinansowane: ja nie jestem pewien jakiego jestem zdania, ale z argumentów przeciw to podałbym, że: cholera wie w którą stronę to może pójść. Każda "świadoma" poprawa człowieka może mieć katastrofalne skutki długofalowe. Jesteśmy ślepi i bawimy się po ciemku nie mając pojęcia w jaka dziurę możemy wpaść.
Z czasem poprzez rozwój medycyny przeszkodzimy ewolucji w doborze naturalnym. Słabe geny dostają się do puli i sprawiają, że z czasem będziemy słabsi i
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: Chciałbym dożyć momentu, w którym technologia będzie na tyle zaawansowana że pozwoli mi zgrać moją świadomość do komputera. Chociaż patrząc na obecny stan cywilizacji to prędzej dożyję widoku atomowego grzyba za oknem
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: generalnie, transhumanizm jako ideologia sam w sobie nie jest zły, pewnie będzie sporo moralnych problemów i jak technologia przyjdzie, to będzie to taki sam temat jak z lgbt dzisiaj w wielu krajach.

Problem jest z samymi transhumanistami. #!$%@? grono.
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: będzie multum teorii spiskowych skoro chipy są już takim problemem, ale jeśli ludzkość wcześniej się nie wybije nawzajem to technologia pozwoli udoskonalać w jaki sposób chcesz ciało, ludzie są w końcu jak roboty tylko z tkanki biologicznej
  • Odpowiedz
technologia pozwoli udoskonalać w jaki sposób chcesz ciało, ludzie są w końcu jak roboty tylko z tkanki biologicznej


@xiv7: Punkt dla bioinżynierii. Po co człowiek miałby stawać się metalową puszką, skoro sam jest genialnym komputerem, czekającym na ulepszenia? Pytanie także do @HrabiaTruposz: ja na Twoim miejscu wolałbym zostać w formie ludzkiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sprawiedliwy_Kalmuk: odpowiadając na twoje pytanie, w scifi można spotkać się z sytuacją, gdzie to czy istota jest z materiału biologicznego czy elektronicznego nie ma dla żyjących już żadnego znaczenia, a tak z praktycznego punktu widzenia - metal może być po prostu trwalszy niż np biologiczna skóra, a idąc jeszcze dalej - i skóra i metal jest na swój sposób "naturalny" tzn stworzony z pierwiastków tworzących świat
  • Odpowiedz
@xiv7: To już przechodzi do kwestii "co chcemy osiągnąć". Myślę, że jeżeli mielibyśmy już odejść od postaci ludzkiej, powinniśmy trzymać się formy biologicznej. Moim zdaniem jest ona po prostu lepsza. Z pewnością korzystniejsza dla zachowania resztek naszej "ludzkości". Forma biologiczna również może się reprodukować, a i zdaje mi się - to jest opinia moja prywatna, subiektywna - że organizmy biologiczne mają większe pole rozwoju, niż machiny.
  • Odpowiedz