Wpis z mikrobloga

Mirki, jest tu ktoś kto potrafi szybko zjeżdżać na snowboardzie po stromych trasach (czarne, strome czerwone)? Ale tak serio... #!$%@?ć.
Jeżdżę już lata na snowboardzie, technikę mam nienaganną, na stoku jestem szybszy niż zdecydowana większość, miałem okazje zjeżdżać z ponad 3000 m.n.p.m bez trasy, ale na czarnych trasach nie jestem utrzymać wysokiej prędkości. Po prostu nie sposób kontrolować technikę tak jak na mnie stromych zjazdach. Do moich kumpli, którzy jeżdżą na nartach nawet nie mam startu, mimo, że na niebieskich/czerwonych trasach jedziemy na równi.
Co ciekawe miałem tylko raz w życiu okazję widzieć dwóch gości co na czarnej trasie byli szybsi niż wszystko inne, ale ich jazda była totalnym szaleństwem na granicy kontroli.
Zastanawia mnie gdzie leży sekret, ze narciarze na stromych stokach mają więcej kontroli niż deskarze.
#snowboard #narty
  • 18
  • Odpowiedz
@majeranek: niestety, ale po prostu na nartach jeździ się szybciej niż na desce i jeżeli masz narciarza i gościa na desce z równym poziomem umiejętności i doświadczenia to narciarz przejedzie szybciej i na dodatek mniej się zmęczy.
  • Odpowiedz
@pilot1123: pewnie ta, chociaż dechę mam sztywną, a nogi nienajsłabsze.

@Piotr--K: Tego niewykluczam, bo chociaż mam całkiem spoko sprzęt, to niestety mam dość spore stopy i dechę typu wide, a ze jestem lekki to mam wrażenie, że jest problem docisnąć porządnie krawędź.
Muszę następnym razem przetestować cos węższego.

@LadyHana: Ale fun to #!$%@?ć
  • Odpowiedz
@Piotr--K: Tego niewykluczam, bo chociaż mam całkiem spoko sprzęt, to niestety mam dość spore stopy i dechę typu wide, a ze jestem lekki to mam wrażenie, że jest problem docisnąć porządnie krawędź.

Muszę następnym razem przetestować cos węższego.


@majeranek: Na jakich kątach jeździsz? Jak chcesz naprawdę #!$%@?ć, to potrzebujesz wąskiej, sztywnej deski i wiązania na agresywnych +, żeby zmontować coś w rodzaju "deski alpine na miękkich wiązaniach" (
  • Odpowiedz
@kasin: Obecnie kaczka, chyba +12/-12, nie pamiętam dokładnie. Testowałem ustawienie na +, może nie aż tak agresywne, ale coś mi nie leżało w takiej jeździe. Patrząc po kozakach typu Ryan Knapton czy Travis Rice też wszyscy jeżdżą na kaczkę. Aczkolwiek muszę przetestować takie agresywne ustawienie na węższej desce.
Twarde wiązania i buty odpadają, bo jak tylko są możliwości to wolę zjechać z trasy ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Piotr--K: To potrzebujesz twardej deski do freeride z górnej półki i wiązań oraz butów z wysokim flexem. To jest właśnie sprzęt do #!$%@? po stoku i poza nim. Knapton nie #!$%@?, tylko liże śnieg :) A Rice mógłby nawet bez wiązań jeździć, więc nie ma się co wzorować.
  • Odpowiedz
Patrząc po kozakach typu Ryan Knapton czy Travis Rice też wszyscy jeżdżą na kaczkę.


@majeranek: twierdzisz że masz nienaganną technikę, ale słabo ci idzie jazda na pełnej k___e i na koniec rzucasz wręcz legendarnym Knaptonem?

Zdajesz sobie sprawę na czym Knapton zasuwa, że przy takich prędkościach ideolo tnie po śniegu?
I
  • Odpowiedz
@Dibhala: No niestety nie mam żadnych aktualnych filmów.

Zdaję sobie sprawę, że Knapton jeździ na kaczkę, na sprzęcie specjalnie stworzonym do jeżdżenia na brzuchu po stoku, a do tego ma wybitną technikę i spędza mnóstwo czasu na stoku.

Nie twierdzę, że mam super technikę, napisałem, że nienaganną czyli przyzwoitą. Jestem w stanie jechać jak dzik, ciąć zakręty z łokciem na stoku, ale wszystko na trasach niebieskich/czerwonych. Całość sypie się na
  • Odpowiedz
  • 0
@majeranek Według mnie sprzęt i technika są równie ważne. Knapton zasuwa, bo ma sztywną deskę z camberem która oddaje mnóstwo energii przy zmianie krawędzi oraz samo trzymanie krawędzi jest pewne przy wysokich prędkościach, a do tego wyszlifował do perfekcji przez lata jazdy technikę carvingu. Jego punkt styku z podłożem to pewnie parę milimetrów więc opory ma minimalne.

Ja wprawdzie nie jeżdżę po czarnych trasach ani nie jestem żadnym prosem ale jestem
  • Odpowiedz
@ragon: Przy następnej okazji, jak się trafi w wypożyczalniach jakaś sensowna decha to przetestuję. Może faktycznie tu leży pies pogrzebany, a jak nie to będzie trzeba ogarnąć jakiegoś dobrego instruktora ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz