Wpis z mikrobloga

@rafal-heros: Z jednej strony jak już tu było poruszane cieszyć się z czyjegoś problemu jest burackie, ale z drugiej znowu strony były też indywidua, które wyzywały od debili tych co się nie "zakredycili" pod korek, bo niskie stopy, ta grupa dostanie po dupie na własne życzenie i oby ta przygoda ich zmotywowała do nauki podstaw ekonomii.
  • Odpowiedz
@herbatananoc: Byłem wtedy za młody i bez zdolności kredytowej, nie chciałem się też #!$%@?ć w kredyt z laską, z którą wtedy byłem xD po prostu to dla mnie za duży kajdan, nie chcę nawet mieszkać w Polsce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@rafal-heros: #!$%@? tam ze stopami, ludzie by sobie dali radę. Tu chodzi o fakt, że wraz ze stopami drożeje wszystko, podatek od nieruchomości, śmieci, prąd, gaz, woda, zakupy. Zamiast #!$%@?ć się na władzę, to głupi ludzie znowu się wzajemnie atakują, bo Kowalski będzie musiał sprzedaż mieszkanie w którym mieszka... A prawda jest taka, że jak ludzie zaczną mieszkania sprzedawać w Polsce, to lepiej wtedy się pakować i być w innym
  • Odpowiedz
@spacja_enter: zalezy kto kiedy wział. Mam kuzyna ktory mial zdolnosc dopiero w 2019 i nie kupił bo uwazal ze cena jest juz zbyt wysoka (nieadekwatna ) i moze miec problem z ratami w przyszlosci, fakt tez ze wynajmuje po taniosci od znajomej wiec niecjes to duzy ksozt dla niego. Ja kupowalem w 2015 wiec rate tez mam smieszną ( 1000zl) dzisiaj pewnie byloby to 2400
  • Odpowiedz
@rafal-heros prawda jest taka, ze jak wygodne by to nie było, mieszkanie w wieku 25+ z rodzicami nie swiadczy dobrze o zaradności zyciowej. Ale z drugiej strony wyzywanie kogos dlatego ze nie wziął kredytu, tez swiadczy o ujemnym IQ. Kredyt, to jest przemyslana decyzja, a przynajmniej powinna byc, poprzedzona wielomiesiecznym przeliczaniem i kalkulowaniem
  • Odpowiedz
@Dakkar No i co przewidujesz, jakie będą stopy za 15 lat w marcu, a jakie za 20 we wrześniu? W takiej perspektywie nie są się nic przewidzieć, można co najwyżej się zabezpieczać i ostrożnie podchodzić do kredytów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Kupiłem w 2011 mieszkanie w Tychach, zapłaciłem 205tys. Wziąłem w programie rodzina na swoim, gdzie społeczeństwo dopłacało min 40% do odsetek przez 8 lat. Spłaciłem we wrześniu całość, 160tys gdy były najniższe stopy procentowe. Wygrałem życie. Xdd
  • Odpowiedz