Wpis z mikrobloga

Programisty 15k, sprawa jest.
W ciagu 2 dni mam techniczne interview. Widze ze rekruter troche owijal w bawelne z wymaganiami ale kiedy podal linka do firmy zobaczylem ze wymagaja AWS.
Wiec musze ogarnac temat w 1 max 2 wieczory ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niby wina rekrutera, ale juz dluzszmy moment zbieralem sie do zmiany pracy a i chec do nauki AWS'a tez jest. Biore to na klate

O mnie: koduje ~8 lat, z czego ostatnie 3 w Node.js i w tym chce zostac.
Problem polega na tym ze w firmie robimy monolity, a praktycznie wszyscy klepia mikroserwisy. Dlatego prosze o podrzucenie linkow/ materialow/ wskazowek jak przyswoic wiedze o aws (w kontekscie node.js) w max 2 wieczory. Samo geste z juz gestego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stos aws ktorego wymaga klient to: serverless, S3, API gateway, lambda, RDS, EKS

#programista15k #programowanie #aws #mikroserwisy #nodejs #javascript
  • 22
IMO nie ma nic gorszego niż ludzie którzy wypisują w CV cuda a potem na rozmowie ledwo dukają o danym temacie.


@pp53: nic takiego nie mialo miejsca. Rekruter wypisal podstawowe technologie ktore oczywiscie umiem. Co do interview to dostane task i bede mial kilka h na rozwiazanie, wiec moge sie tylko domyslec ze w jakis sposob moze to byc zwiazane z AWS. Chociaz jak tak mysle, to musialbym miec konto i/lub
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4191727801: leć po wierzchu bez szczegółów, ile zdarzysz, napisałeś elementy więc wiesz co trzeba obejrzeć. Na rozmowie szczerość, pokaż proaktywnosć. Nie skupiaj się na tym czego nie umiesz, tylko na tym co udało Ci się zrobić do tej pory.
S3, API gateway, lambda, RDS, EKS


@4191727801: poszukaj dokumentacji/filmów na yt o każdym z tych rzeczy:
- s3 - tu wrzucasz pliki, na różne tiery (poziomy), mozna dodawać polityki kto ma dostęp, szyfrować (KMS) zrobić prosty hosting z bucketu www (brak https) lub z https przez cloudfronta
- lambda - funkcja co się odpala co na podstawie eventów z różnych źródeł lub ruchu z API GW lub LoadBalancera lub mozesz z
@4191727801: jeszcze musisz wiedzieć co to region i AZ: AZ to fizyczna serwerownia gdzięs w regionie, każdy region ma 2 i więcej AZ najczęściej 3 tak zwane: AZetki (availability zones)
Czy ja wiem, o proste pytanie "jak załączyć bibliotekę" można się wywalić, jeśli ktoś nie wie o layerach. Dalej są kwestie jak cold starty i provisioned concurrency, optymalizacje przydzielonej pamięci (power tuning).


@aloucie: No można, ale Miras ma 2 wieczory a nie 2 tygodnie. Na załączeniu biblioteki może się wywalić, na IAM się wywali na pewno xD
@mmichal: nigdy nie wiadomo co przyjdzie do głowy osobie rekrutującej ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli mimo wszystko takie pytanie padnie na rozmowie, warto byłoby co nieco na ten temat wiedzieć ¯_(ツ)_/¯