Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu tyle baterii zużywa się w domu, że czas z tym skończyć.
Rozsądne akumulatorki i przedewszystkim ładowarka?

Akumulatorki widzę te z IKEA polecane, nawet są dostępne, 2450mAh powinno być w pytę.
Ładowarki z kolei nie są u nich dostępne, wszystko wykupione. Jaka alternatywa tak aby po 2/4 ładować - AA i AAA też. Żeby sama kończyła ładowanie, żeby można było ładować jedną, trzy albo i cztery na raz a nie zawsze komplet, i inne mądre funkcje o których przeciętny kowalski nie wie, a przedłużą życie akumulatorów :P


#baterie #akumulatorki #elektronika #elektroda
anonim1133 - Od jakiegoś czasu tyle baterii zużywa się w domu, że czas z tym skończyć...

źródło: comment_1641902873P2LqXGK7iipX2N1VNYuRfb.jpg

Pobierz
  • 9
Akumulator R6 (AA) Li-ion 1.5V.

czy ładuje li-ion nie wiem.


@S_____: te akumulatorki Li-ion 1,5 V zazwyczaj mają w sobie ładowarkę i port micro USB i nie można ich ładować w inny sposób ale to zawsze trzeba przeczytać w dokumentacji samego akumulatorka.

Z drugiej strony istnieją ładowarki, które potrafią ładować zarówno Ni-MH 1,2 V i standardowe Li-ion 3,7 V (np. popularne ogniwa w rozmiarze 18650), np. Xtar VC4
faxepl - > Akumulator R6 (AA) Li-ion 1.5V.
 czy ładuje li-ion nie wiem.

@S_____: t...

źródło: comment_1641905569LLbWLhZzaU5NCZxnVSRY5a.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@S_____ : li ion nie ładuje się taką ładowarką ponieważ ma inną charakterystykę ładowania. Te 1,5V li-ion to tak naprawdę 3.6 v ze step down do 1.5. xtar ma takie wynalazki.
@anonim1133: przydatne funkcje a i owszem lecz zbędne przy Aku typu eneloop. Rozładowanie i refresh to strata czasu. Jedynie test i charge jest coś warte. Poza tym brakuje jednego parametru - brak pomiaru rezystancji wewnętrznej. Ładowarka taka jak ze zdjęcia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anonim1133: mam C4 ale wolałbym c8 bo jak raz na dwa tygodnie muszę ładować 24-30 akumulatorów to trochę się nawymiemiam. Prądy na c8 są mniejsze ale ja nie ładuje maksymalnymi więc dla mnie są spoko. 50 zł różnicy między modelami to niewiele.
Twój wybór akumulatorów - będzie git. C4 w Polsce sprzedawane jest pod brandem Newell model Supra C4. Jak chcesz Miboxera to tylko od majfrendów. Ja mam pół roku i