Wpis z mikrobloga

Co prawda trochę późno, ale lepsze to niż nic...
PKO przedłuzył ofertę stałych stóp procentowych dla kredytów starszych od 2015 roku. Jak ktoś ma kredyt hipoteczny na zmienną stopę, to niech lepiej skontaktuje się z bankiem i niech zapyta o opcję przejścia.
Wiem, że większość ludzi to nie interesuje, ale jak to pomoże co najmniej jednej osobie to warto informować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pko #rpp #kredythipoteczny
  • 4
@pitrro131: taki jaki jest obecnie. Jeżeli dokumenty zostaną złozone przed posiedzeniem RPP i ich decyzją obowiazuja stopy wiboru (ja z mamą mamy wibor3m wtedy takie były popularne) jakie są w chwili złozenia dokumentów. Taki procent będzie na 5 lat.
@GrochenMochen: Oprocentowanie kredytu z czasowo stałą stopą składa się nie tylko z WIBORu, ale również z marży banku + do tego jakiś zapas procentowy na wypadek gdyby bank miał na tym stracić.
Każdy bank aktualizuje WIBOR w różnym czasie, nie wiem jak często robi to PKO.
To, że RPP podnosi stopy, nie przekłada się w tej samej chwili na WIBOR, który jest sporo ponad stopami na dziś, to tak tylko gwoli
@pitrro131 a to obecnie ci nie powiem. Jak złożymy dokumenty i będzie więcej informacji to podam co i jak.
Zdaje sobie sprawę że cena stopy kredytu to nie tylko WIBOR ale i marża, ale jak jest możliwość zamrożenia choć jednej zmiennej to warto wziąć to pod uwagę