Wpis z mikrobloga

Smutno mi, ogólnie.

Pomyślałem sobie, że wyleveluje postać na poziom ~250, co by każdą statę mieć na przynajmniej 50, dzięki czemu będę mógł grać każdym buildem na jednej postaci.

Jak postanowiłem, tak zrobiłem. Później wylevelowałem sobie kilka broni na +10, pofarmiłem całkiem spoko gemy.

Chciałbym zaznaczyć, iż cały ten szereg przygotowań prowadzony był z myślą o platynie i coopie, który bardzo mi się podoba i w sumie był głównym powodem.

No i co? No i, jak to mówią na wschodzie Polski, #!$%@? #!$%@? #!$%@?. Nikt na levelach ~250 nie gra coopa, plus nie mogę wbić ostatniego achievmenta do platyny (wszystkie narzędzia łowcy) w ten sposób, w jaki bym chciał (brakowało mi itema od huntera pojawiającego się po skończeniu questów od Ligi).

Zmuszony zostałem zabić przywódcę Ligi, żeby zespawnował się drugi NPC i zrobić nową postać, którą zrobiłem do levela 120, gdzie jeszcze ktokolwiek gra. No, ale ani wykokszonych broni, ani dobrych gemów już tam nie mam.

Tl;dr Chłop odpicował postać na lvl ~264, zrobił bronie na +10, wyfarmił super gemy, a to wszystko po to aby grać coop, tyle że nikt na tych levelach nie gra. No i teraz temu chłopu smutno.

#bloodborne #fromsoftware
  • 17
plus nie mogę wbić ostatniego achievmenta do platyny (wszystkie narzędzia łowcy) w ten sposób, w jaki bym chciał (brakowało mi itema od huntera pojawiającego się po skończeniu questów od Ligi).


@Rushing: To jest niemożliwe. On nie zostawia narzędzia łowcy, bo wtedy nikt grając offline, nie mógłby wbić platyny. Quest Valtra polega na dostarczaniu mu plugastwa, których masz przynieść 5, a maksymalnie sam możesz zdobyć 3 w Koszmarze Tropiciela. Resztę możesz podnieść
Nikt na levelach ~250 nie gra coopa


@Rushing: xD

na pocieszenie - możesz grać coop na takim levelu, ale potrzebujesz grać z kimś na haśle, oczywiście matchmaking sprawi, że dmg będzie dużo niższy, względem poziomu hosta, ale efekty gem'ów w broni +10 dalej powinny być zachowane, także jedyne co musisz zrobić to znaleźć kogoś do grania ¯\_(ツ)_/¯
Resztę możesz podnieść jedynie poprzez w trybie online.


@Obywatel_Kondominium: offline też się da zdobyć pozostałe dwa, według wiki:

One Vermin can be obtained by slaying Ludwig with Valtr summoned, provided Valtr survives.
Another Vermin can be obtained in the same way by having Valtr survive the fight with Laurence.
@Obywatel_Kondominium: mi się wydaje, że plugastwo dropiło normalnie po dołączeniu do ligi np. z tych łowców spotykanych miejscami w podstawce, albo za pokonanie bossa ¯\_(ツ)_/¯ ale mogę się mylić, bo trochę minęło odkąd to robiłem, na pewno DLC nie jest konieczne do platyny
@tarkaz: W koszmarze są trzej łowcy trochę mocniejsi niż ci pozostali i oni upuszczają vermin. Tak w ogóle, to chciałem przynieść Annalise plamy krwi i da się to chyba zrobić, ale musi być założona runa przy zabiciu łowców. Tyle że jedyni, którzy mi się przypominają to Ci z dodatku już. Jeśli vermin leci podobnie, to raczej również z założoną runą. Latałem głównie z runą dającą więcej hp z fiolki, więc ¯\_(ツ)_/¯
@Obywatel_Kondominium: platyny z założenia nie powinno sie robić na jednym runie, chyba że ktoś się będzie bawić w kopiowanie save'ów, ale przymierza wydaje mi się, że można, bo łowców w main gamie jest więcej i chyba każdy dropi item jak się ma aktywną runę przymierza, podobnie z NPC
@tarkaz: Z założenia tak, technicznie jest dużo prostsza niż w typowych rpgach, gdzie grę trzeba faktycznie zrobić co najmniej dwa razy i to określoną ścieżką, a najczęściej robić skrupulatnie zapisy w konkretnych momentach, robić coś, cofać itd. Wiele fajnych rpgów bym chętnie wymaksował, ale jest po prostu za dużo zachodu i nie mam zamiaru sobie przyjemności z samej gry psuć jakimiś wirtualnymi odznakami.
@Obywatel_Kondominium Jego questline nie można ukończyć bez Verminów, zgadza się, ale do achievementa potrzeba jedynie itema, a ten dropi z łowcy, który spawnuje się jedynie w przypadku ukończenia questline, bądź zabicia Valtr'a.