Wpis z mikrobloga

Mirki znacie jakieś ciekawe i nieoczywiste miejsca we Lwowie? Sam byłem kilka razy i szukam takich perełek szerzej nie znanych, miejsc które zrobiły na Was największe wrażene a nie są w top 5 miejsc które trzeba zobaczyć. Od siebie rzucam genialną stołówkę/knajpę "Czebureki" na Teatralnej za Operą- najlepsza Solyanaka na świecie, a jestem wielkim fanem tej zupy i jem ją wszędzie :D

#podroze #lwow #ukraina
  • 13
@Kir91: Fajne jedzonko: Park Art of Rest, Grand Solie, Sejf w hotelu Bank, kawałek od centrum Kavalier Restaurant, Hruszewski, 36 Po (chociaż to każdy zna), Para Janov, Sino

Warto: przejść się Kastelówką i zobaczyć stare wille w tym np Dom Pod Orłami, można przejść się zobaczyć willę Józefy Franz, w drugą stronę iść zobaczyć kamienicę Schulzów i kawałek dalej zobaczyć co zostało z resztek fabryki Baczewskich i ile zostało z lwa
@Kir91: kilka lat temu więcej bywałem we Lwowie niż w domu.

"Wycieczkę po dachach" lepiej sobie zorganizować samemu. To miejsca w które można sobie samemu iść, chyba że w ciągu ostatniego roku się coś zmieniło i dodano jakieś rzeczy dla "wtajemniczonych", ale wątpię.

Jeszcze muzeum etnograficzne w Galicyjskiej Kasie Oszczędności jeśli nie byłeś to można wejść, dla rzeźby i wnętrza no i zbiorów też. Galeria obrazów koło Ossolineum też warto. Ogród