Wpis z mikrobloga

Czyli sam przyznajesz, że można z dnia na dzień zacząć zarabiać 50k, a wcześniej słabo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pantegram: tyle że życie za 50k miesięcznie a życie za 3k miesięcznie to dwa rożne życia

Twoja definicja jest słaba, bo nie wiadomo, czy ktoś zarabia dobrze od wczoraj czy od 10
  • Odpowiedz
No jeżeli po utracie dobrze płatnej pracy srasz w majty tak samo jak kasjerka, a nawet bardziej, bo nie masz żadnych oszczędności, za to masz drogi leasing na auto i umowę na czas oznaczony na wynajem apartamentu, no to trudno mówić IMO o prawdziwym bogactwie takiej osoby, którą 3 miesiące bez pensji finansowo przewraca ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pantegram: fajny ten scenariusz ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@CukrowyWykop: hmm... aż sobie przeczytałem resztę komentarzy i widzę że przerzucacie się tutaj kwotami rzędu 20/50kzł miesięcznie a mówisz mi że ludzie bez kredytów to rzadkość. Ja nie wiem czy to ja żyję w jakieś alternatywnej rzeczywistości ale wydaje mi się że jest więcej ludzi bez kredytu niż takich którzy zarabiają 20K zł miesięcznie
  • Odpowiedz
Wiadomo każdy kto zarabia 50k drży z niepokojem o przyszłość po wiadomo 99,9% osób takich osób nie inwestuje nie odkłada a każda polka to #!$%@?.


@CukrowyWykop: To już Ty sobie dopowiadasz, że "każdy" i "99.9%"... Wiadomo, że nie każdy, ale jak sam napisałeś:

Ja wiem ze kupa ludzi przeżera
  • Odpowiedz
hmm... aż sobie przeczytałem resztę komentarzy i widzę że przerzucacie się tutaj kwotami rzędu 20/50kzł miesięcznie a mówisz mi że ludzie bez kredytów to rzadkość. Ja nie wiem czy to ja żyję w jakieś alternatywnej rzeczywistości ale wydaje mi się że jest więcej ludzi bez kredytu niż takich którzy zarabiają 20K zł miesięcznie


@buhubuhu: Dokładnie, dlatego poza zarobkami ważny jest majątek...
Jeśli ktoś po dziadkach odziedziczył ziemię, nieruchomości, maszyny i
  • Odpowiedz
Ja nie wiem czy to ja żyję w jakieś alternatywnej rzeczywistości ale wydaje mi się że jest więcej ludzi bez kredytu niż takich którzy zarabiają 20K zł miesięcznie


@buhubuhu: nie mają kredytów bo ich na nie nie stać.... i bank ich nie udzieli. Ja się nie przerzucam, odniosłem się do tematu "zarabiasz 50k? Toś biedak!" i staram się pokazać że to bzdury.

To już Ty sobie dopowiadasz, że "każdy" i "99.9%"... Wiadomo, że nie każdy, ale jak sam napisałeś:

Ja wiem ze kupa ludzi
  • Odpowiedz
@Pantegram: Hmmm... No ja zarabiam bliżej 3k niż 20k, ale odziedziczyłem mieszkanie i ziemię z domem po dziadkach (mieszkam w mieszkaniu a dom sobie remontuje powoli - starając się zachować stabilny poziom kilku tysi oszczędności w zapasie na wszelki wypadek). Myślę że za rok/półtorej się uda tam przeprowadzić. Mieszkanie prawdopodobnie wynajmę żeby córka miała na przyszłość.
Auto mam stare ale sprawne - dupeczek na moje stare punto nie wyrwę, ale
  • Odpowiedz