Wpis z mikrobloga

#!$%@?, mamy gościa Senior Developera w kontraktornii, który jest z Indii 15 lat expa, w oczach mojego Scrum Mastera jest najlepszy w zespole. Jednak szkodzi nam jako zespołowi zamiast pomagać w pracy... Przykład z dzisiaj.

Jak jest model bazodanowy w klasie Entity, gdzie mamy adnotacje Table, ID, Column, to on pcha ten obiekt przez całą logikę i wystawia także Restem. Prosto encje z bazy do kontrolera Restowego. Dodatkowo w tej klasie co jest odpowiedzialna za encje dodaje adnotacje w stylu JsonProperty, JsonInculde, wiecie... Te adnotacje co są odpowiedzialne za logikę tworzenia JSONa. No i wymieszane ma wszystko w jednej klasie. Taki mix naraz.
Wytłumaczyłem mu że powinien to rozdzielić, zrobić mapowanie, i trochę o Single Responsibility. Ponieważ w obiekcie co jest odpowiedzialny za reprezentację bazodanowa miesza także logikę odpowiedzialna za reprezentację API.
Gość posłuchał mnie i się rozłączył pod koniec mówiąc że ma wiele lat doświadczenia i abym uwagi zgłaszał do Managera. On ma w zwyczaju się obrażać.
A manager nie jest techniczny. Mi już po prostu brak sił i słów na użeranie się w pracy z takimi rzeczami. Chce normalnie żyć i pracować.... Macie też takie problemy jak ja? :(

#java
  • 41
  • Odpowiedz