Wpis z mikrobloga

#!$%@?, mamy gościa Senior Developera w kontraktornii, który jest z Indii 15 lat expa, w oczach mojego Scrum Mastera jest najlepszy w zespole. Jednak szkodzi nam jako zespołowi zamiast pomagać w pracy... Przykład z dzisiaj.

Jak jest model bazodanowy w klasie Entity, gdzie mamy adnotacje Table, ID, Column, to on pcha ten obiekt przez całą logikę i wystawia także Restem. Prosto encje z bazy do kontrolera Restowego. Dodatkowo w tej klasie co jest odpowiedzialna za encje dodaje adnotacje w stylu JsonProperty, JsonInculde, wiecie... Te adnotacje co są odpowiedzialne za logikę tworzenia JSONa. No i wymieszane ma wszystko w jednej klasie. Taki mix naraz.
Wytłumaczyłem mu że powinien to rozdzielić, zrobić mapowanie, i trochę o Single Responsibility. Ponieważ w obiekcie co jest odpowiedzialny za reprezentację bazodanowa miesza także logikę odpowiedzialna za reprezentację API.
Gość posłuchał mnie i się rozłączył pod koniec mówiąc że ma wiele lat doświadczenia i abym uwagi zgłaszał do Managera. On ma w zwyczaju się obrażać.
A manager nie jest techniczny. Mi już po prostu brak sił i słów na użeranie się w pracy z takimi rzeczami. Chce normalnie żyć i pracować.... Macie też takie problemy jak ja? :(

#java
  • 41
Macie też takie problemy jak ja? :(


@jaca_66: Tak. Pracowałem kiedyś w takim toksycznym miejscu, i po latach mogę powiedzieć że szkoda jakiegokolwiek wysiłku jaki wkładałem w naiwne bawienie się w "skauta" próbując uczynić to miejsce lepszym niż je zastałem.

Jedyny plus to że płacili naprawdę dobrze jak na lokalne warunki.

Ale i tak jedyną regułą skauta na jaką zasługują takie miejsca jest ta jak poniżej:
PaaD - > Macie też takie problemy jak ja? :(

@jaca_66: Tak. Pracowałem kiedyś w ta...

źródło: comment_1641803653nE86T8Im6cbEWcWtoBPTaP.jpg

Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jaca_66: oczywiście, wszystkie rekrutacje teraz praktycznie odbywają się zdalnie i praca też praktycznie wszędzie jest zdalnie przynajmniej do zakończenia pandemii. Poleciłbym nawet swoją firmę no ale... serdecznie nie polecam mojej firmy i sam akurat również się rekrutuję gdzieś indziej XDD
@jaca_66: kto pracował z hindusami ten sie w cyrku nie śmieje.

Też kiedyś znajomy poprosił mnie o ocenę projektu nad którym pracował kolega z Indii, więc przeglądnąłem kod, wypisałem listę rzeczy które trzeba wdrożyć, co zmienić. Pogadaliśmy sobie razem, nawet przyznał mi racje, powiedział że sie zgadza itp, po czym więcej się nie pojawił i już nie odezwał.

Teraz prawie większość firm ma możliwość pracy zdalnej, więc się nie zastanawiaj i
@jaca_66: Ja co prawda C# (w sumie to podobnie do Javy) ale pamietam że jak tylko przyszedłem na juniora to każdy mi tłukł do głowy że należy korzystać
z DTO a z samego obiektu z bazy korzystamy np tylko wewnątrz jakiegoś serwisu. Dlatego aż wierzyć się nie chce że gość z takim expem robi takie błędy i jeszcze jest tak uparty. Ale ty Jaca miałeś zmieniać prace od końca lutego bo