Wpis z mikrobloga

@Niubeterlajf: Czarny Wierch w paśmie Witosza polecam trekkingowo, jak jeździsz na nartach to też dobre miejsce dla Ciebie, Sofia jest zielona i warto być w okresach cieplejszych, ale zimą jak lubisz górki to naprawdę świetne miejsce na weekendowy wypad, byłem przy chyba ich największym covidowym fikole, czyli grudzień 2020. Mimo, że stolica to wariatów covidowych było dość mało.

@beaverr: nie chcę się sprzeczać ale Bułgaria i Chorwacja jest zwolniona z
@ramirezvaca: testu na powrocie raczej nie, ale do Bułgarii PCR.

@Niubeterlajf: byłem w lato, podobało mi się, faktycznie zielono, podobało mi się jedzenie (polecam Happy Bar), coś między kuchnią grecką a turecką, fajne mięsa z grilla typu kofta. W gruncie rzeczy jest tanio, chyba nawet noclegi kosztują godziwe pieniądze (polecam Intercontinental, bo świetnie położony i dobrze kosztuje jak za lokalizację wokół atrakcji i standard).

Miasto ładne, bo dużo przestrzeni zielonych
@beaverr: ja piernicze ale to jest napisane, w grudniu jeszcze czytałem, że Bułgaria i Chorwacja zwolnione z PCR, piszesz 10 dni a tu wysmarowali 14 dni, gdzies na f4f znalazłem 10, piękny fikoł.

Nie okazanie funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywnego wyniku takiego testu, skutkuje obowiązkiem odbycia po przekroczeniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej 14. dniowej kwarantanny, licząc od dnia następującego po przekroczeniu tej granicy. Podróżni, objęci obowiązkiem odbycia 14.dniowej kwarantanny, będą mogli ale najwcześniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ramirezvaca: 3tygodnie temu wystarczył test pcr zrobiony przed wylotem z Bułgarii do Polski (to już nie jest aktualne chyba) i nie było kwarantanny. Teraz po przylocie z Polski do Bułgarii jest kwarantanna 10dni, albo jeśli jesteś rezydentem negatywny test pcr po 3 dniach może zwolnić z kwarantanny
@Niubeterlajf: Teraz to tak średnio przez pandemię i pogodę, ale ogólnie to 4 noce to nawet aż nadto. Starówka, deptak Witosza, ewentualnie wdrapanie się na górę i jak masz opcję dojazdu - monastyr Rylski (busikiem z miasta nigdy nie próbowałem).
Można zrobić fajny city break, zależy czego oczekujesz
@beaverr:

po przylocie z Polski idziesz na kwarantannę na 10dni, rezydenci (z lichna karta) mają możliwość po 3 dniach zrobić test pcr

Może w teorii, chyba że po 7 się coś zmieniło. Na żadna kwarantannę się nie idzie