Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak znaleźć pracę w IT. Zacząłem studia i rozglądam się powoli za pierwszą pracą i nie ukrywam, że chciałbym zacząć pracować właśnie w kierunku IT, tak by zdobyć doświadczenie. Wiem, że mogę pracować w KFC, ale od tego raczej nie zdobędę doświadczenia. Ale pojawił się problem. Żeby była jasność zarobki nie są ważne, wystarczy, że będę mógł zarobić cokolwiek i zdobyć doświadczenie w zawodzie. Nie wiem od czego mógłbym zacząć. Niektórzy polecali mi założenie konta na LinkedIn, ale nie wiem czy bez doświadczenia to dobry pomysł. Na OLX ofert nie ma. Na pracuj.pl się nie odzywają (oferty są, wymagania spełniam w znacznej części).
#informatyka #pracbaza #szukampracy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61db4a4f7cb451000c17024f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OP: @mutencath: tego nie wiem, ale słyszałem, że jak nie ma się doświadczenia to takie konto jest bezużyteczne. A z tą siecią kontaktów to też nie wiem, nie znam nikogo z IT (oprócz kilku kolegów ze studiów), więc nie wiem nawet jak miałbym zacząć szukać nowych.
@espu: południe, a konkretnie kraina kojarzona z czarnym złotem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten komentarz został dodany
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Konto bezużyteczne to takie, które nie istnieje. Będzie Ci dużo łatwiej jeśli zaczniemy próbować, zamiast szukać problemów, które jeszcze nie istnieją. Szczególnie, że tutaj nie masz żadnego ryzyka
  • Odpowiedz
OP: @mutencath: konto założyłem, zdjęcie dodane, wpisałem szkoły, napisałem trochę o sobie i to na tyle, nic więcej nie mam. Co dalej? Mam czekać aż ktoś się odezwie? Bo nie wiem czy samodzielne pisanie do obcych ludzi coś da? Mojemu koledze zablokowali konto, bo pisał do rekruterów a ci oznaczali go jako nieznany.
@espu: wysłałem CV. Zobaczymy czy się odezwą.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą
  • Odpowiedz