Wpis z mikrobloga

Mirki, rozmyslalem nad rozpoczeciem swojej przygody z aukcjami komorniczymi, szukam raczej tanszych perelek (jak znajde cos co mi sie podoba i w spoko cenie to sie moge pokusic ale nie mam sprecyzowanych potrzeb) i tutaj pytanie moje, jakich stron uzywacie do tego i jak wyglada caly proces aukcji? (zalozmy ze chcialbym jakas elektronike/pojazdy mechaniczne/nieruchomosci)

dziekuje za pomoc!

#licytacjekomornicze #komornik #porady
  • 8
  • Odpowiedz
@M1S13Kk: sprawdzaj oficjalne informacje na licytacje.komornik.pl możesz też brać udział w licytacjach internetowych na elicytacje.komornik.pl są też inne jak skaner.com. Przy małych kwotach może być dużo osób ;) Nie zrażaj się po 1 czy 2 razie..i ustal limit przed licytacją i za nic przez niego nie przechodź. Emocje działają.
  • Odpowiedz
@M1S13Kk: Twoim głównym źródłem informacji powinna być strona Krajowej Rady Komorniczej na którą trafiają wszystkie obwieszenia - licytacje.komornik.pl.

co do procesu to różni się on w zależności od przedmiotu, ale w skrócie to wpłacasz wadium wskazane w obwieszczeniu najpóźniej na dzień przed licytacją (przy wpłacie na rachunek liczy się data zaksięgowania środków na koncie komornika), przychodzisz na miejsce licytacji (licytacje nieruchomości co do zasady odbywa się w sądzie), potem licytacja, wygrywa
  • Odpowiedz
@krawczykowski: tego ze ciezko sie pozbyc kogos kto nie chce sie wyniesc - zwlaszcza teraz - jestem swiadomy, za reszte wyjasnien bardzo dziekuje mam nadzieje ze uda mi sie cos wygrac kiedys ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@M1S13Kk: Tak. I nie pękać przed wejściem na sale. Dużo rozgrywa się przed sama licytacja. Trzeba wtedy nie pękać i nie dać się presji grupy. Bo często chcą załatwić licytacje przed jej rozpoczęciem.
  • Odpowiedz
@M1S13Kk: czasami warto utrzeć im nosa, żeby nie kozaczyli na przyszłość bo często na licytacje chodzą Ci sami ludzie. Przykład. Chcieli załatwić licytację dając 25k do podziału na kilka osób (oczywiście były osoby, które nie brały udziału i też chciały się dzielić) od kolesia, który był napalony, żeby to kupić. Nie zgodziłem się. Kwota ta było coś 120k startowej i stanęło na 140k (bo taki był mój limit). I koleś kupił
  • Odpowiedz