Wpis z mikrobloga

Panasonic to najlepsze ogniwa i są bardzo tanie, pamiętaj tylko że ogniwa 18650 nie można rozładować do 2,5V bo je uszkodzisz, są ogniwa z zabezpieczeniem ale są droższe, ja używam ogniwa Fenix 3600mAh z zabezpieczeniem, mają zajebiście długą żywotność ale są drogie


@droid43210 convoy ma Zabezpieczenie nie ma sensu kupować 2x droższych ogniw z zabezpieczeniem

@supra107:

według testu tak.

https://budgetlightforum.com/node/11772


@10129: ale co według testu tak? Podałeś test całkiem innego
Ikea sprzedaje Eneloopy w innym opakowaniu ale to nadal ogniwa z fabryki Eneloop. xD


@supra107: nie wiem jak to dokładnie wygląda czy Litokala bierze jakieś odrzuty jakościowe czy jak ale ale według testów profesjonalnych różnią sie od oryginałów dosyć mocno między innymi rezystancją wewnętrzną czy pojemnością podczas testu przy wyższych prądach. Widziałem nawet test na którym na filmiku ogniwo Litokali pada podczas testu prądem który według deklaracji ogniwo powinno wytrzymać.
mówisz, ze to podróbki?


@10129: szczerze mówiąc to ciężko mi powiedzieć bo wizualnie one są faktycznie prawie identyczne.
Nie wiem czy to są jakieś sztuki które zostały odrzucone w procesie produkcji u oryginalego producenta czy może to jakieś leżaki magazynowe z zamienionymi koszulkami na takie z zakodowaną nowszą datę produkcji czy po prostu bardzo dobra wizualnie podróbka.
Podobny odcień metalu, podobne łączenia, podobne nadruki na koszulce, ale według testów mają minimalnie
@supra107: przede wszystkim warto wiedzieć ile prądu potrzebujesz. w sensie jaki sterownik w tym convoyu.
jak jakiś wariant 8x7135, to potrzebujesz max 3A, więc wybór ogniw spory.
jak coś z FET, to trzeba celować w ~10A. zatem sanyo GA, lg MJ1, może jakiś samsung 30E.
śmiało celuj w depakiety, bo są dobre i tanie.
Z chińskich brandów keeppower czarne są spoko, a jak się domkniesz w 10.3A, to niebieskie xtar z
@supra107: generalnie znalazłbym parę Sanyo GA lub LG Mj1 nowe, nieużywane, mogę wystawić na Allegro później ;) mam z Pewnego źródła,
Zostaje mi ich po zgrzewaniu większych pakietów czasami i nie mam co z nimi zrobić. Myślę za 16zl szt jeśli byłbyś zainteresowany.
@LuxEtClamabunt: mógł byś mi podać ich rozmiar, wiem że to może dziwne pytanie ale do mojej latarki wchodzą ogniwa z zabezpieczeniem a one są kilka milimetrów dłuższe, tych krótszych mi sprężyna nie łapie i nie świecą, a może bym kupił jak by pasowały