Wpis z mikrobloga

Zagrałem niedawno na oculusie 2 w First steps, odczucia były świetne, nie spodziewałem się. Był to mój pierwszy kontakt z vr, no i nakręciłem się żeby sobie kupić.
1. Chciałbym mieć gry na Steam, więc chciałbym łączyć oculusa z pc (virtual desktop, airlink?). Czy RX580 8gb, 16gb ram, i5 6600k, nada się do tego i pociągnie jakieś bardziej wymagające gry?
2. Z oficjalnej strony kupuję za 349 euro i nie ma żadnych dodatkowych opłat? Najlepiej kupić przez Revoluta?
3. Moją obawą jest tylko, że może się znudzić szybko, jak to u was wygląda/ło? Używacie na co dzień, sporadycznie czy was szybko znudził i leży?
4. I jak z wysiłkiem na VR, chciałbym też używać Oculusa do cardio (boks, saber, pingpong etc.), idzie się zmęczyć?
#oculusquest2 #vr #oculus #oculusquest
  • 8
@Mattael:
1. tego nie wiem
2. tak. Revolut lub coś innego co tak działa
3. mi szybko
4. da się zmęczyć, niestety też mocno się głowa w tym poci i trzeba ściągać i wycierać
@Mattael:
1. U mnie na 1060 mniej wymagające gry w miare działają, wiadomo trzeba troche zejść z rozdzielczości.
2. Tak, tak.
3. Zwykłe gierki to pewnie kwestia indywidualna, ja pare gierek kupiłem ale większosci nawet nie przeszedłem. Dla mnie Oculus to głównie konsola do grania w ping ponga vr. Jeżeli coś tam grałeś w dzieciństwie, albo może nawet jeśli jesteś nowy to jest to rewelacyjna gra, aspekt rywalizacyjny w multiplayerze jest
4. I jak z wysiłkiem na VR, chciałbym też używać Oculusa do cardio (boks, saber, pingpong etc.), idzie się zmęczyć?


@Mattael: na to jestem w stanie odpowiedzieć zdecydowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupiłem w ciul gier na Steamie, miałem przejśc Skyrima w VR, tymczasem 95% mojego czasu grania to fitness. Zdecydowanie idzie się pokarać odpowiednio, mi wpadają workouty po 1000+ kcal wg Garmina. Polecam szczególnie moonrider.xyz (darmowa
@Mattael:
1. Będzie latać bez większych problemów.
2. Nie ma dodatkowych opłat.
3. Tak, trochu mi się znudził (kupiony grudzień 2020r) ale to z powodu braku contentu, w zasadzie wszystko co chciałem to ograłem w przeciągu pierwszych 3-4 miesięcy. Wciąż gram sporadycznie ale ile można męczyć beatsabera i pavlova :)
Aczkolwiek z takich dobrych wiadomosci to już w styczniu wychodzi update do Hitmana dodający obsługe VR
no i Playstation VR 2