Wpis z mikrobloga

Serio wy się przejmujecie polskim ładem? Jestem programistą i niby ten polski wał miał mi zmniejszyć pensję tak jak polskojęzyczne z wyborczej straszyły a tymczasem:
- Stawka ryczałtu z 15% zmniejszona na 12%
- Składka zdrowotna co prawda 900zł przy moich zarobkach ale zmiejszenie ryczałtu to rekompensuje
- Czyli przy moich zarobkach (35k jako programista senior) jestem ~60zł do przodu.
I mam bekę z tych wszystich przedsiębiorców dla którzych podwyżka 1k w podatkach to tragedia xD Jeśli komuś to robi różnicę to chyba nie powinien w ogóle prowadzić działalności

#polskilad #bekazpisu #programista15k #pracait #podatki #ksiegowosc
  • 9
  • Odpowiedz
@Scaab: @sobol86: @prnppp: on ma rację, programiści to nieliczna grupa, która się wręcz nieziemsko nachapie, a da się zejść z ryczałtem do 8,5% - problem w tym, że panie @Scaab - zapłacisz za fryzjera niebawem nie 50zł, a 100zł; za bułkę w sklepie nie 50 groszy, a 1,5zł i tak dalej, będzie cenowe ruchanie każdego, nawet programisty ;)
  • Odpowiedz
@Omicron: ja juz zmienilem robote na robote z USA tam tez jest inflacja ale chociaz dolar ratuje mnie przed pomysłami pisu ktore tak niszcza złotego wiec jako programista mozna sie ladnie ratowac przed wszystkim
  • Odpowiedz
@Piekny_Krolewicz: @nowicjusz22: Tak samo jak kazda inna zdalna robote.

Opcje sa 4:

1. Ogłoszenie z nofluffjobs lub innych portali.
2. Linkedin.
3. Kolega juz pracuje w firmie i cie poleca/ściąga do niej.
4. Masz na github dużo kontrybucji do różnych rzeczy i firma sama cię znajdzie.
  • Odpowiedz