Wpis z mikrobloga

Hej mireczki, mam problem z wodą na oknach (tzw. płaczące okna? XD), ogólnie pojawia się woda na dole okien. Oczywiście jest codziennie wycierana ale pleśń na uszczelkach i tak się pojawia. Tu moje pytanie, co można z tym zrobić? Zmieniłem tryb okien na zimowe, nie pomogło. Wiem że są nawiewniki żeby cyrkulacja powietrza była odpowiednia i taki jest na oknie, czuć że wlatuje nim powietrze ale nad nim też jest pełno wody. Ktoś może spotkał się z tym problemem i jakoś sobie poradził?
#wentylacja #budownictwo #okna #kiciochpyta #pomocy
  • 12
@kermi16: problem w tym że jak były rozszczelnione to nie działało, więc testuję z drugiej strony czy tak samo będzie przy szczelnych xD problem z wietrzeniem jest taki że w nocy drzwi od pokoju są zamknięte ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc nie mam jak wietrzyć (w dzień jest wietrzone regularnie) (no i w nocy zostawiać uchylone okna to zimno ¯_(ツ)_/¯), zainwestuję w pochłaniacze na pewno

@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Poolaq: to nie takie proste, wszystko jest ze sobą powiązane. Im wyższa temp tym mniejsza wilgotność ale nie można przesadzać. Za duża różnica temp i też się wilgotność pojawi. Temp w pokoju powinna być w okolicach 20-22 stopnie, a wilgotność 40-50%
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: pomysł z podklejeniem papieru - że też na to nie wpadłem, idę przykleić :D ostatecznie zainwestuję w pochłaniacz wilgoci. Może masz jakiś pomysł jak wentylować pomieszczenie nocą teraz w zimę? uchylenie okna nie wchodzi w grę, no a nawiewnik nie daje rady