Wpis z mikrobloga

Jaki używany laptop 12,5?
mam teraz dell e7240 i5 4310u 8gb ram ssd, psuje się i chce coś następnego.

Jakie modele brać pod uwagę? 7280, 7270 czy może thinkpady x260 albo x270? A może 5280?
Będzie różnica pomiędzy i5 4300u a 6300u 7300u? Czy nie ma sensu dopłacać i brać 7 generacji, bo to tylko 10% wydajności?

#dell #thinkpad
#laptopy
  • 5
czy może thinkpady x260 albo x270?


@vito_corleone: one mają dwurdzeniowe procki. Jak chcesz lapki na lata to nie szedłbym w to teraz bo dosłownie serie *80 mają już dwa razy wydajniejsze procki. Chyba, że masz mały budżet.

Będzie różnica pomiędzy i5 4300u a 6300u 7300u?


@vito_corleone: Możesz sobie sprawdzić tu:
https://www.cpubenchmark.net/

I przyrównać do np takiego i5-8250U.

Czy nie ma sensu dopłacać i brać 7 generacji, bo to tylko 10%
@vito_corleone: tak jak wyżej Mirek napisał, szukać X280 z 4 rdzeniowym procem (8250u i w góre). Imo jedyną wadą X280 jest ram wlutowany więc niestety nie ma możliwości rozbudowy do większej pamięci niż wlutowane 16GB.
Jeśli to przeszkadza (brak rozbudowy pamięci RAM) to szukać T480 (dwa sloty ram i do 32GB) albo wersje s (jeden slot + 8GB wlutowane i do 24GB ramu) ale okupujesz to większą masą urządzenia w porównaniu
@Kryspin013: @mlynarz_z_mlynkowa: No widzę, że jakaś tam różnica w wydajności jest, wiem że nie ma porównania do 4 rdzeni, ale grać na tym nie mam zamiaru.
A do matrycy full hd jest sens dopłacać?
Ogólnie widzę, że wszyscy mają thinkpady, jest cała społeczność i ludzie co kolekcjonują itp, a jakoś della takiego czegoś nie ma
wiem że nie ma porównania do 4 rdzeni, ale grać na tym nie mam zamiaru.


@vito_corleone: Ten procek z 4 corami nie jest na tyle mocny by dało się na tym sensownie grać. Nie chodzi o granie tylko o to, że niskonapięciowa 5, 6 i 7 gen wypadają gorzej niż budżetowe laptopowe procki z 4 gen. A i sam mam w lapku i7 7gen niskonapięciową i mogę ci napisać, że ten