Wpis z mikrobloga

Nitki pierwszy raz udało mi się dotrzeć do 2200 roku w #stellaris jestem leszczem ale gram od razu na najwyższym poziomie w trybie iron Man, i czeka mnie właśnie wojna z uduchowionymi kocopolami, wg gry mają 3 razy większa flotę. Na plus jest fakt, że do mojego imperium dostać się mogą tylko przez dwie hiperlinie, na obu stoi dosyć mocna stacja, a ja mam duży zapas minerałów na zakup stopów. Jakieś tipy? Jak bronić tych stacji, jak budować statki itd ? Szpiegowalem ich też od dawna wyczuwając wojnę i na start odpalam im uzbrojenie korsarzy
  • 8
@Ha1rless: Lepiej sobie obczaj czy nie ominą ci tych stacji bokiem :D AI po ostatnim paczu jest trochę bardziej sensowne. Też raz tak miałem. Zbunkrowałem stacje w jednym systemie przez który musiał przelecieć wróg i się okazało, że przecisnął się skrajem i stacja go nie zaatakowała i mi zrobił jesień średniowiecza xD
@jediwolf: Z technologią FTL inhibitors (która jest T2, więc w 2200 raczej ją ma) floty przeciwnika nie mogą przelecieć przez system z pominięciem stacji (ulepszonej).

@Ha1rless: Nie wiem czy bronienie stacji to dobra strategia, jeśli przeciwnik faktycznie ma trzykrotnie większą flotę to te stacje raczej padną. Może lepiej byłoby wlecieć kilkoma flotami w teren przeciwnika i atakować w kilku miejscach w ramach dywersji żeby spowolnić atak jego głównych sił? Jeśli
@Jarmula technologia ftl jest

wlot flotami w przeciwnika chyba nie ma racji bytu, bo mam jej aktualnie strasznie mało, odpalam właśnie relikt dający 5k stopów i produkuje na pełnej, tylko zobaczę jakimś statkiem zwiadowczym co oni mają we flocie

Maruderzy toczą wojnę z kim innym i nie mają czasu xdd