Wpis z mikrobloga

"Przeklęty sojusz"

Na zdjęciu widzimy George Lincoln Rockwella wraz z kolegami z Amerykańskiej Partii Nazistowskiej, którzy słuchają przemówienia Malcolma X na konferencji Czarnych Muzułmanów w Chicago, 25.02.1962 roku.

Malcolm X, przywódca organizacji The Nation of Islam (Black Muslims), chciał aby w stanach wschodniego wybrzeża ustanowiono autonomiczne rządy podporządkowane jego społeczności, aby ważne dla nich wartości nie uległy zatraceniu. Znaleźli w tej walce nieoczekiwanego sojusznika - Amerykańską Partię Nazistowską, z którą się zgadzali co do potrzeby przeprowadzenia segregacji. W myśl umowy Czarnym Muzułmanom miało przypaść wschodnie wybrzeże, natomiast amerykańskim nazistom reszta kraju. Tytuł przemówienia Malcolma X "Segregacja albo śmierć". Źródło(eng)

#polityka #usa #4konserwy #historiajednejfotografii
Pobierz
źródło: comment_1641640236d9LETFEuGUeqkBPqPGUkQW.jpg
  • 2
@dos_badass: Przeglądałem foldery z screenami i znalazłem takowy z 2019 roku z strego fb profilu Pitu-Pitu, gdzie wrzucali info o sprawie i inne takie niewygodne politycznie ciekawostki, uznałem że tą trzeba rozpowszechnić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście zostali zbanowani.