Wpis z mikrobloga

Kupiłem wyrzynarkę Graphite 58G077, ale strasznie ciężko wyciąć tym coś w miarę prosto. Cięcia albo są na skos, albo robi się pałąk zamiast linii prostej. I to korzystając z jej wbudowanego ogranicznika.

Nie wiem na ile to kwestia moich umiejętności, na ile wyrzynarki, a na ile brzeszczotu.

Jak myślicie? Czy kupienie innego brzeszczotu, który mniej się wygina może sprawę trochę poprawić? Używam tych dostarczonych wraz z wyrzynarką, więc pewnie jak to z większością takich akcesoriów dołączonych do narzędzi jest beznadziejny.

Brzeszczoty też z Graphite 57H759.

Pociąć chciałbym blat z płyty wiórowej 3.8cm.

#pytanie #pytaniedoeksperta #stolarstwo #majsterkowanie #remontujzwykopem #remont #wyrzynarka
  • 17
Może być problem brzeszczotu który sprężynuje. Kolejna sprawa sprawdź gniazdo mocowania brzeszczotu, może posiada jakieś luzy.
wyrzynarkę Graphite 58G077, ale strasznie ciężko wyciąć tym coś w miarę prosto. Cięcia albo są na skos, albo robi się pałąk zamiast linii prostej. I to korzystając z jej wbudowanego ogranicznika.


@Gumaa: ma to regulację "kierunku ostrza"?
Bo jak brzeszczot nie jest idealnie w osi z podstawą wyrzynarki, to tak się dzieje, bo usiłuje prowadzić wyrzynarkę w innym kierunku niż ty ją pchasz - więc się napręża i jeśli jedziesz uparcie
@Gumaa: Po pierwsze jakaś prowadnice sobie ustaw przy cięciu. Po drugie tnij nie na lini a kawałek dalej, a potem doszlifować do w miarę równego. Masz złe narzędzie do pracy. Do tego się używa pilarki, a najlepiej zagłębiami. 38 mm października to za dużo na cienki nóż wyrzynarki. Możesz tez zrobić sobie sanki do cięcia prostego. Cos takiego. Jest tego na Justynie pełno. https://m.youtube.com/watch?v=X-_vY8CTHBY
@Gumaa: dobra, chodziło mi o to, że Graphite to jest średnia półka narzędziowa :) A cięcie wyrzynarką tak grubego materiału to generalnie jest mission impossible, zagłębiarka do tego raczej jest.
@Jarek_P: zdaję sobie sprawę że będzie ciężko, ale no wszystkie instrukcje montażu mebli mówią, że dziury pod zlew itp. można wyciąć wyrzynarką ¯\_(ツ)_/¯
@Gumaa: Ale te dziury pod zlew czy płytę gazową są i tak zasłonięte, więc nie ma to znaczenia że idzie lekko krzywo. Tak jak wyżej pisali jak chcesz idealnie to tylko zagłębiarka, a wyrzynarką tylko dociecie rogów
@Gumaa:
proste odcinki możesz ciąć przykładając np. poziomice/łate/prostą listewkę do stopy wyrzynarki (z boku).
Nie wiem jakie masz brzeszczoty ale kup takie z dużymi zębami np:
link
Tnij pomału, nie spiesz się... i jakoś to pójdzie... (oczywiście jakość krawędzi ciętej będzie... średnia)
@Gumaa: jeszcze ta sama kuchnie składasz? Kup dobry brzeszczot. Tnij na raty żeby chlodzić brzeszczot. Nie do żadnej poziomicy jak wyżej podpowiadają, bo musisz kontrolować linie cięcia. Najważniejsze powoli i dobrym brzeszczotem. Ja wyrzynarką z biedronki wycialem dziesiątki takich otworów( ͡° ͜ʖ ͡°)