Wpis z mikrobloga

U nas fali omicronowej jeszcze za bardzo nie widać, ale w różnych europejskich krajach tak.

Poniżej to czego można się spodziewać niedługo i u nas. Dwa wykresy na dole to to kraj w którym omicron został odkryty. Tam fala już przeszła. Była gwałtowna i trwała około miesiąc. Wykrytych (objawowych?) zakażeń dużo, ale zgonów było niewiele - dużo mniej niż w poprzednich falach (ostatni wykres). W RPA wprawdzie populacja dużo młodsza, ale fali zgonów nie widać również w tych krajach europejskich w których fala omicrona już jest.

Mam wrażenie że na mirko też ludzie zaczęli niedawno pisać o własnych reinfekcjach więc stawiam że niebawem wywali ilość zakażeń i u nas. Wielu będzie chorowało, ale bez paniki.

#koronawirus #covid19 #maniaccontent
Pobierz
źródło: comment_1641584823lGD8r0GX6SdAdZ2o4Qrax6.jpg
  • 5
@maniac777: W sumie to mam ochotę sprawdzić sobie przeciwciała (mimo, że robiłem to kilka tygodni temu).

Podrzucałem ostatnio koledze ze świeżym COVIDem (przez drzwi, żeby nie było, że zarażam jakieś babcie i puszystych ( ͡° ͜ʖ ͡°)) suplementy i lekarstwa, które pomogły mi w walce z COVIDem - na drugi dzień miałem lekko podwyższoną temperaturę i znajomy ból w kolanach (ostatnio tak miałem właśnie przy zakażeniu SARS-CoV-2).
@m-wjeczur: Zdaje się że omicron też się inkubuje około czterech dni, ale pewności nie mam. Wg tego opisu:

https://www.wykop.pl/link/6444201/wariant-omikron-pochodzi-od-myszy-eng/ (od 14:20)

zdaje się być mocno zakaźny, trwa krócej, ale też do przyjemności nie należy.

@wrzesien: Tego nie wiem, ale tak optycznie widząc co ludzie piszą przypuszczam że omicron jest na tyle różny, że tak szczepienie jak i przechorowanie jak i przechorowanie połączone ze szczepieniem może słabo chronić.

@Kontestator: Może