Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Padł mi zasilacz w kompie, wydaje mi sie, że był przeciążony. Mam zamiar zamówić nowy i powiedzcie mi prosze, czy do takiego zestawu lepiej brać 750W czy 850W.

i7 9700k
rtx 2080ti
2x16gb ram
5 dysków:
1tb hdd
1tb nvme
3tb ssd
500gb ssd
240gb ssd

Czy Corsair 750W bezpiecznie to obsłuży?

Dzięki
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jckk: xD powiem tak mam watomierz i taki ryzen 3500x z 1660 + 2hdd i 3 ssd bierze 80wat przy internecie a 150W przy graniu. Wiem ze to mniej pradozerny konfig ale daje pojecie jak sie ma rzeczywisty pobór do mocy zasilacza. Z monitorem 32" aktualny pobór teraz to 108W.
  • Odpowiedz
@John_archer: Wiem, też mi się wydawało, że 650W wystarczy spokojnie, ale po dokupieniu tego 3tb ssdka, komp sie zaczął dziwnie zachowywać. Jakieś ścinki się pojawiły których wcześniej nie było, a dzisiaj w nocy padł i rano komp już sie nie odpalił. Nie wiem, może jakieś przepięcie w budynku było i dlatego, bo korki w mieszkaniu były wywalone, ale dla bezpieczeństwa myśle o tych 750W
  • Odpowiedz
@John_archer: teraz mam podłączone 600w ze starego kompa i jak podłącze wszystkie dyski to sie komp nie odpala. A jak mam tylko grafike, procesor i dysk nvme to jest ok. Co może być przyczyną w takim razie?
  • Odpowiedz