Wpis z mikrobloga

Hej, u rodziców na ulicy instalują napowietrznie na starych słupach telefonicznych(niektórzy na ulicy nadal korzystają z 'miedzianych' usług) światłowód w ramach POPC. Zleceniodawcą jest Orange. Jakieś 2mc temu odesłali podpisane umowy ze zgodami w ramach tego POPCa. I teraz mam pytanie: czy można już dzwonić do np Orange z zamówieniem usługi? I kolejne pytanie: w planach jest napowietrzne ze słupa do ściany budynku jednorodzinnego. Czy można się dogadać i poprowadzić fiber do w ziemi w peszlu? Bo mam poprowadzony peszel do słupa. Czy oni to pierdzielą i jadą wg projektu. Wolałbym tego uniknąć bo jest nowy tynk na ścianie a peszel jest fajnym szerokim arotem (40mm, jakieś 20m by było)
#internet #orange #popc #swiatlowody #swiatlowod #siecikomputerowe #sieci
Pobierz
źródło: comment_1641492287n6yRWIP0aSoquRPiBtCUyB.jpg
  • 9
@OraclePL: dzwonić i ze chcesz usługi :) a co do prowadzenia ziemią - słup stoi na twoim terenie? jeśli tak to nie powinno być problemu, jeśli tuż za to już zależy od ekipy bo na ułożenia w cudzym terenie to powinna być zgoda właściciela terenu
@OraclePL: @kopyrta: Nie, nie mozna zamawiac, jesli sa w trakcie prac, w systemie widocznych dla infolini nie bedzie gotowosci niczego sie nie dowie. Swiatlowod moze isc pod ziemia, zalezy jak slupy ida w poblizu domow.
Zgodnie z przetargiem swiatlowod ma byc doprowadzony do najblizszego slupa lub granicy dzialki, teoretycznie nie musza byc zadnego uslugi podlaczane wiec raczej zrobia zgodnie z projektem.
@OraclePL: Skad mam wiedziec? Jak bedziesz mogl sprawdzic swoj adres w wyszukiwarce wtedy bedzie gotowe, wczesniej zadzwonisz na infolinie odpowiedza ci "niestety nie widze planow roz budowy w ciagu najblizszych 3 miesiecy", czy to bedzie trwalo pol roku, rok infolinia nie bedzie wiedziala, predzej podwykonawcy czy osoby zajmujace sie projektowaniem lub ewidencja.

Ja czekalem rok gdy inna firma w ramach POPC zakonczyla prace w mojej okolicy, znajoma pol roku, nie ma
@krzywy_kanister: I to jest właśnie chore , u mnie od 4 miesięcy już mają Światłowód, a ja od 2 bujam się żeby zmienili mi łaskawie numer działki na numer domu w systemie bo nie mogę podpisać umowy, a wszystko przez to że sąsiadka obok nie wyraziła zgody na montaż na swoim słupie i do najbliższego słupa mam 25 metrów od domu po linii prostej.
@kajdan1: Dlaczego niby sasiadka? Bazy danych uke czy operatorow sa nieaktualne pod wzgledem adresow, w lini prostej a ile by musieli poprowadzic kabla, czy twoj adres byl podany w przetargu. Nie jest tak, ze automatycznie podlaczaja wszystkie adresy albo cala ulica jest wyznaczona w przetargu.
@krzywy_kanister bo nie zgodziła się żeby na słupie na jej działce dali skrzynkę , na szczęście dzisiaj chyba coś się ruszyło bo dodali w końcu numer do bazy i podepną mnie od sąsiada z naprzeciwka albo od sąsiadki z drugiej strony.