Wpis z mikrobloga

#polskilad #podatki
Hej pomożecie mi obliczyć co dla mnie jest bardziej korzystne.
Moje zarobki są zróżnicowane od 6000 do 8500 brutto miesięcznie na umowę o pracę. Na chwilę obecną mam składać jakiś wniosek o wycofanie się z ulgi podatkowej czy też nie?

Chodzi o to, że słyszałem iż jeśli będę we wspomnianej uldze podatkowej to co miesiąc coś zyskam ale przy rozliczeniu rocznym PIT będę musiał dużo oddać, jeżeli wycofam się z niej to moje zarobki będą takie jak rok temu, nic nie odczuje ale nie będę też mial dopłaty do PITu rocznego.
  • 13
  • 0
@zibizz1 czyli jeżeli wolę aby mi miesięcznie potrącali niż mam dopłacać raz a porządnie do PIT to muszę złożyć wniosek o wycofanie się z ulgi podatkowej?
@zibizz1 jeżeli mam 23 lata i jeszcze nie dotyczy mnie w ogóle płatność zaliczek na podatek dochodowy, a nie wiem czy zmieszczę się w przedziale dochodów, to mimo to muszę według Ciebie złożyć rezygnację z ulgi? Czy sam fakt, że obowiązuje mnie zerowy podatek dla młodych załatwia sprawę?
@Kaolin28 za 7tys masz rocznie 1045 zł ta kwota rośnie do ok 8500. I osiąga pressure 2300zl

Jak wypełniasz to dostaniesz tą kasę dopiero na koniec roku, jak nie wypełniasz to co miesiąc prawie 100zl. Jak dostaniesz podwyżkę to zaczniesz dostawać nawet więcej
  • 0
@zibizz1 okej czyli nie składam żadnego wniosku dostaję miesięcznie do wypłaty więcej około 100zl. Przy rozliczeniu rocznym PIT za rok 2022 czyli w 2023 roku będę musiał oddać około 1000zl przy rozliczeniu?