Wpis z mikrobloga

Powiedzcie o co chodzi z tym nowym ładem i wypłatami. Bo każdy #!$%@? inaczej. Jedni mówią że od 6k do 12k na rękę dają jakieś ulgi, ale jak później z nich zrezygnujesz to musisz całość oddać (wtf?) a inni gadają że od 3 do 8k są ulgi. Wytłumaczcie o co chodzi bo moja kadrowa jest mniej zorientowana niż ja i twierdzi, że "niebawem się wszystko wyjaśni" czyli #!$%@? wie pewnie... Czemu informacje w internetach są sprzeczne?

Mam 5k na rękę, jak to wpłynie na moją wypłatę od nowego roku?
#pracbaza #nowylad #wyplata
  • 9
@LZBNZ: Ogólnie to chyba najgorsze jest to, że nikt do końca nie wie jak to będzie i jak to wpłynie na wypłatę xD Wyobraź sobie, 2022 rok, a Ty nie masz pojęcia ile pieniędzy dostaniesz na rękę za Twoją pracę.
@LZBNZ: Ja ani moja różowa na przykład nie wiemy ile dostaniemy kasy w przyszłym miesiącu. Z tego co się orientuje, to jeszcze większy problem się zaczyna, kiedy ktoś w pewnym momencie przekracza drugi próg podatkowy... Wtedy do tych obliczeń trzeba chyba jakichś wzorów z nasa, bo u mnie w robocie nikt nie wie jeszcze ile dostanie w takim przypadku.
@Fawek: ile się zarabia żeby przekroczyć ten próg? Bo to też jakoś się zmienilo nie?

Czy oni tam wliczają wspólne zarobki czy nie? Bo wspólnie z żoną mam jakieś 8,5-9k netto miesięcznie...
Mam 5k na rękę,


@LZBNZ: W obecnej sytuacji wszystkie obliczenia rób na kwotach brutto, bo stare netto tylko pomiesza Ci nowe zasady.

Generalnie, ta ulga jest w celu wyrównania większego podatku, żebyś wyszedł na zero w stosunku do tego, co masz teraz. Poniżej tych widełek wychodzisz na plus, bo wyższy podatek jest rekompensowany przez wyższą kwotę wolną od podatku, a od dolnej granicy widełek zaczyna się moment, gdzie ta rekompensata się
@LZBNZ: Nie myśl w ten sposób, bo to może, ale nie musi się pokrywać. Po prostu pisiory poprzestawiały suwaki i w pewnych sytuacjach masz lepiej, w pewnych gorzej, potem znowu lepiej i znowu gorzej, a po drodze bez zmian ( ͡° ͜ʖ ͡°)