Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało dodruk pierwszego tomu Koła Czasu. "Oko Świata" Roberta Jordana ponownie zawita do księgarń 1 lutego 2022 roku. Wydanie w twardej oprawie z obwolutą liczy 956 stron. Poniżej okładka i krótko o książce.

Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do wioski przybywa tajemnicza kobieta imieniem Moraine. Jest ona członkinią potężnego zakonu kobiet władających Jedyną Mocą - Aes Sedai. Przynosi ze sobą ostrzeżenie przed mrocznymi siłami Czarnego, który budzi się z uśpienia, by zapanować nad wszystkimi istotami. Na potwierdzenie jej słów wioskę atakują krwiożercze trolloki - dzikie bestie, które wielu uważało za stwory wyłącznie z legend. Gdy Pole Emonda staje w ogniu, Moraine pomaga chłopcom w ucieczce, jest bowiem przekonana, że jeden z nich jest Smokiem Odrodzonym - wybrańcem, którego przeznaczeniem jest przeciwstawić się Czarnemu i stanąć kiedyś do Ostatniej Bitwy, Tarmon Gai'Don, od której wyniku zależą losy świata...


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #wheeloftime #koloczasu #robertjordan #jordan #okoswiata
Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedział...

źródło: comment_164136948859sfAuEB2y8lwFNpBTXK3R.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Whoresbane: O ile Wiedźmin to gwałt na materiale źródłowym to Koło Czasu jest ledwie lekkim molestowaniem. Niczego dobrego się nie spodziewałem, a dostałem taki seriali 6/10.
Marny finał? Szkoda, ostatniego odcinka jeszcze nie widziałem. :/
  • Odpowiedz
@Whoresbane: @CralencSeedorf: podobno to przez covid i odejście jednego z głównych bohaterów, który nie wrócił na plan po lockdownie. Musieli dwa ostatnie odcinki robić na nowo. Brakowało im też statystów przez covid dlatego marnie to wszystko tak wygląda. Mają się poprawić w drugim sezonie.
  • Odpowiedz
@MicroPepe: Mat Caughton dostał recasting a szkoda bo aktor perfekcyjny do roli. Braki statystów jako wytłumaczenie marnego finału to bzdura bo zmienili coś czego nie powinni zmieniać a bohaterowie potrzebni do poprawnej ekranizacji byli w tym odcinku.
  • Odpowiedz
@terr0r_dr0ne: Pierwsza książka faktycznie jest trochę oklepana, ale w dalszych częściach już Jordan staje na własnych nogach i dużo więcej oryginalności się pojawia - wydaje mi się, że po prostu pierwszą książkę musiał napisać tak "bezpiecznie", żeby ktoś mu ją wydał xD
  • Odpowiedz