Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, coś bardzo niedobrego się dzieje z rośliną, a ja się zupełnie na tym nie znam.

Pachira rosła sobie zdrowo i wesoło (pic rel), ale po przesadzeniu do większej doniczki i wymianie ziemi na jakąś podobno super, straciła większość liści. Te które zostały są jakoś nienaturalnie pokręcone i też nie wyglądają na zdrowe. Foty w komentarzach.

Co robić?

#kwiaty #rosliny #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo #pytanie #kiciochpyta
wonsz_smieszek - Mirki i mirabelki, coś bardzo niedobrego się dzieje z rośliną, a ja ...

źródło: comment_1641306132Ip7AzyhGHOg0GIxG01gC1N.jpg

Pobierz
  • 16
@wonsz_smieszek: Wiesz niektóre kwiaty jak na przykład fikus lubi wąskie donice, wtedy system korzeniowy się nie rozrasta na boki tylko cała "para" idzie w roślinę. Ale tutaj coś twojemu kwiatkowi zaszkodziło bo zrzucił liście na potęgę. Może go przestawiłeś a niektóre kwiaty nie lubią zmiany miejsca.
Prawdopodobnie problem jest w tej ,, super hiper ziemi" czyli dużo nawozu nawalone ,za dużo ¯\_(ツ)_/¯ skręcone ,anormalne liście to często objaw takiego przenawożenia . A po za tym w okresie spoczynku nie powinno się przesadzać roślin czyli dalej przenawożenie (za dobrze ma,niż powinna na ten czas)
@Cactushead: dowiedziałem się, że to była jakaś ziemia dla palm specjalnie i podobno właśnie z jakimś nawozem - przez pół roku dodawanie nawozu już miało być niepotrzebne. Przesadzanie było w maju i wtedy zaczęły się problemy z opadaniem liści.

Co teraz z tym można zrobić?