Wpis z mikrobloga

Fajnie się czyta komentarze/artykuły/wywiady o tym jak ludziom przy kredycie 200-300tys rata kredytu wzrośnie o 200-300 zł, a nam już wzrosło o 700 zł i pewnie drugie tyle jeszcze dołoży się... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Współczuje wszystkim, których bank i system #!$%@?ł mówiąc, że mamy wolny rynek i jedyną opcją na lepsze życie to wzięcie kredytu na 20-25 lat na patodeweloperkę ze ZMIENNĄ STOPĄ, bo po co mieć stałe oprocentowanie ( ͡° ʖ̯ ͡°). Pozdrawiam i z fartem.
Jak karakany znów będą mieć większość sejmową w 2023 to sprzedamy te budy #!$%@? i za granicę.
#rpp
  • 11
@GrochenMochen: kto Ci mówił żeby nie brać stałego oprocentowania? o.O Mi w banku ponad rok temu od razu mówili żeby brać, bo tak niskie stopy nie mogą trwać w nieskończoność. Jeszcze ponad 3 lata spokoju... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GrochenMochen: niedawno weszło coś co nazywało się chyba Rekomendacja S i masz możliwość zmiany oprocentowania na stałe nawet we wziętym już jakiś czas temu kredycie, wygooglaj albo napisz do @ Marcpol, kolezka ma produkty hipoteczne w małym palcu
@powodzenia: Ooo dzięki chętnie poczytam. Nieruchomość kupiona była i tak z dużą przebitką... Mama nie umiałą w negocjacje i deweloper wyruchał bez mydła. Sąsiad się targował i taki sam (dwa bliźniaki obok siebie) kupił za 600 koła, a niedawno się sąsiad wprowadził do umeblowanego domu to kupił za 900 koła. Jakby nasz dom podrozał o 100% to już dawno bym sprzedał za 1,5 mln ale nikt mi nie kupi czegoś takiego
system #!$%@?ł mówiąc


@GrochenMochen: System podejmował decyzję za ciebie? I pewnie on się podpisał na umowie?

komentarze/artykuły/wywiady


Czyli stek bzdur, kłamstwa, hipotetyczne szacunki i realizowanie polityki?
Nie przejmuj się i też pisz, że 200-300 zł.

:-)

===EDIT===

Ot, masz przykład:

Osoba spłacająca kredyt na 300 tys. zł zaciągnięty na 25 lat musi przygotować się na skok raty z 1778 zł do 1867 zł miesięcznie

I to jest prawdą DLA PEWNYCH SZCZEGÓLNYCH
Mi w banku ponad rok temu od razu mówili żeby brać, bo tak niskie stopy nie mogą trwać w nieskończoność. Jeszcze ponad 3 lata spokoju... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mrMarshalX: tak z ciekawości ile masz łącznie oprocentowania?
@ConanLibrarian: Sytem nie dawal mi szans wyboru... w normalnym kraju mozna obejsc sie zyciem bez wlasnego M, tylko wynajmowac normalne mieszkanie na normalnych warunkach, a nie to co mamy...
Tylko im wyzszy kapital do splaty tym procenotowo wiekszy skok raty