Wpis z mikrobloga

@hadrian3: a dlaczego ma wyglądać inaczej? jak kilkanaście tysięcy miesięcznie zarabiasz i wpadasz w drugi próg albo ZUS dobijesz na maksa to się zmieniają kwoty
  • Odpowiedz
@zibizz1: no bo jeżeli jest ulga do 30k dochodu na ogólnej to w pierwszych miesiącach nie powinienem płacić podatku dochodowego, zatem dochód w poszczególnych miesiącach powinien się różnić, wszedłem w inny kalkulator i pokazuje mi jakieś 200zł więcej na miesiąc uwzględniając cały rok ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@hadrian3: w przypadku miesięcznego odliczania ulgi odlicza się 1/12 kwoty ulgi co miesiąc.
jakieś 200zł więcej brzmi jak pensja ok 8500 brutto, mój kalkulator liczy ulgę dla klasy średniej rocznie i dolicza do rocznego podsumowania
  • Odpowiedz
@hadrian3: bo inaczej liczy xD

Weżmy sobie 5tys na JDG na zasadach ogólnych czyli 60tys rocznie

U mnie wychodzi 38744 po podatkach i ZUSie
a w tym twoim po wpisaniu kosztów 1044,6(Fundusz pracy) wychodzi obciażenie 20 211.63
60tys - 20 211.63 - Fundusz pracy 1044,6 równa się 38743,77 czyli sie zgadza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@hadrian3: zakladasz spolke zoo. I przechodzisz na ryczal. Twoja firma wykonuje uslugi dla spolki. Na spolke robisz koszty a dzialalnosci wyprowadzasz hajs na 5.5% . Wszystko w 100% legalne.


@pijemlekocodziennie: super plan xD

Jeszcze ci dowalą ZUS w tej spółce po 4-5 latach jak od JDG to się w ogóle zesrasz na miętowo, a już się nawet czepiają jak ktoś ma w spółce ponad 50%, gdzie kiedyś wystarczyło
  • Odpowiedz
Nie wiem w sumie, po co majac takie doswiadczenie zyciowe, chce mi sie uzerac na Wykopie niosac zrodełko oswiaty, ale jak widze takie rzeczy, to az wstaje sie zalogowac, zeby ochronić innych przed uwierzeniem w niekonczące się narzekanie i pie&*( jak to jest zle i nie ma na to wyjścia

@Kismeth:

Jeszcze ci dowalą ZUS w tej spółce po 4-5 latach jak od
  • Odpowiedz
@frez: połączenie sp z.o.o i JDG to klasyk ktory przeszedl przez lat masę kontroli i o ile ktos dopasuje stawki ryczałtu do tego co FAKTYCZNIE robi dla spolki w swojej JDG to jest to jak najbardziej poprawne dzialanie
  • Odpowiedz
@zibizz1: Fajny kalkulator. Mam jedno pytanie. Widzę, że można wpisać zarobki małżonka i liczbę dzieci, to bardzo fajnie. Ale jeśli wezmę ryczałt, to ulgę na dzieci w całości weźmie żona na zasadach ogólnych, więc sumarycznie nie zostanie stracona. Czy ten kalkulator to uwzględnia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Woo-Cash1900:
Kalkulatory liczy pensje małżonka osobno następnie wspólnie i pokazuje różnice.

Dochodów z ryczałtu nie możesz rozliczyć wspólnie z małżonkiem, nie ma to sensu

Dzieci odliczane są od Ciebie lub wspólnie jeśli można rozliczyć wspólnie
  • Odpowiedz