Wpis z mikrobloga

@derek_se: I z faktu, że ktoś wytargał kasę na bzdurę wynika, że dostawało się ją tylko na bzdury po znajomości? Jestem w stanie na każdy taki przykład znaleźć kilka sensownych. Ta teza jest nielogiczna i powinieneś ją przemyśleć, poza tym nie rozumiesz o czym mówię. Chodzi mi o skuteczność pozyskiwania dotacji na rozwój państwa i uzyskiwanie kolejnych programów pomocowych, a nie indywidualne wnioski osób fizycznych. Kasę na drogi, mosty, kolej, przyrodę,
  • Odpowiedz
@derek_se: Ale zauważ, że za Platformy generalnie bezrobocie i inflacja spadały, dług publiczny nie był ukrywany i relatywnie (nie nominalnie) był trzymany w ryzach bądź spadał i jeszcze pare rzeczy, a wiele lat rządów przypadało na spory kryzys na rynkach finansowych. PiS dostał państwo może nie murowane, ale w miarę solidne, zrównoważone i pojechał na globalnej hossie - gospodarka się spinała. Teraz mają czas próby i na razie oblewają.
  • Odpowiedz
@derek_se: () Wszystko o czym pisałem jest do sprawdzenia, masz po prostu zbyt emocjonalne podejście do dyskusji żeby to zrozumieć więc tworzysz jakieś dziwne scenariusze. Im szybciej zrozumiesz, że przejście ad personam Cię dyskwalifikuje z jakiejkolwiek sensownej wymiany zdań tym lepiej dla Ciebie. Z mojej strony to koniec tej dyskusji bo zabiłeś jej sens.
  • Odpowiedz
@K6J9G5pvc: dokładnie jak z cytatu xD

Ciocia: My tu na wsi to jeszcze sobie damy radę. Chałupa już stoi, wszystko mamy, kurki są, mamy swoje jajko, kaczkę swoją. Ale osoby w miastach jakie mają ceny, jakie opłaty. A jak jeszcze ktoś kredyt ma, to już naprawdę współczuję...
  • Odpowiedz
Polityka zrównoważonych wydatków sprawiła, że zadłużenie rosło znacznie wolniej niż teraz.


Że coo???
Przecież za Tuska zadłużyliśmy się najbardziej w historii i to mimo wpływów z likwidacji OFE i likwidacji funduszu demograficznego.
Dług w stosunku do PKB nawet w czasie obecnego kryzysu nie zbliżył się do poziomów jakie notowaliśmy za poprzedniej ekipy.
@HeadH:
  • Odpowiedz
dług publiczny nie był ukrywany i relatywnie (nie nominalnie) był trzymany w ryzach bądź spadał


Oczywiście, że był ukrywany, zadłużenie za PO osiągnęło najwyższy poziom w historii i przebiło poziom 60% PKB, ale dzięki sztuczkom ksiegowym i zabrania pieniędzy z funduszu demograficznego i OFE ukryto ten fakt przed opinią publiczną i nie wprowadzono konstytucyjnych mechanizmów zmniejszenia zadłużenia.
@gOOrcio:
  • Odpowiedz
@pat1ryk: Nie wiem skąd masz takie info, dług publiczny pobił wszelkie rekordy, zarówno tempa wzrostu jak i relacji do pkb, fakt, że to nie jest wyłącznie wina PiSu ale jednak. PO miało swój kryzys PiS swój.
  • Odpowiedz
@HeadH: dług publiczny Polski w relacji do PKB w 2008 roku, jak Tusk wygrał wybory wynosił 47% PKB, w ciągu następnych 6 lat wzrósł do 57% PKB i gdyby nie likwidacja ofe i oskubanie funduszu demograficznego przebiłby poziom 60% PKB. Do tego dług był masowo ukrywany po spółkach skarbu państwa, które były dreniwane z kapitału. Warto też pamiętać, że za rządów PO rocznie z prywatyzacji majątku publicznego wpływało do budżetu 30
  • Odpowiedz
@HeadH: Akurat OFE bylo madrym posunieciem. Doczytaj szczegoly. Fundusze kupowaly od Panstwa obligscje skarbowe, czyli gwarancje ze Panstwo odda kase za x lat. I za ta transakcje pobieraly 7% w skali roku. To czym to sie rozni od zusu ktory daje Ci obietnice ze za x lat da Ci emeruture? Niczym, poza tym ze sepy ktore sie zlecialy w postsci TFi nie przejedza Twoich pieniedzy
  • Odpowiedz