Wpis z mikrobloga

Jestem studentem, 26 lat. Ostatni rok studiów, jestem na stażu, umowa o zlecenie. Zarobiłem 3300 brutto i po odliczeniu wszystkich podatków wyszło że zarobię 2200 zł xd

Ktoś mi powie czemu tak mało, nigdy przy tak niskich zarobkach nie zabierali chyba tak dużo. Czy trzeba jakiś wniosek o ulgi złożyć czy jak? Wiem że rok temu miałbym np 250 zł więcej na pewno bo składki zdrowotnej nie trzeba było płacić.
#nowylad
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ssehflodur: No wiem że się skończył ale pytałem rodziców i innych i nigdy im 35% z pensji chyba nie zabierali xd

Miał być nowy ład i dla takich jak ja gdzie mają najniższa czy coś koło tego miało zostać więcej a nie mniej
  • Odpowiedz
Miał być nowy ład i dla takich jak ja gdzie mają najniższa czy coś koło tego miało zostać więcej a nie mniej


@krystal7: dlatego nie wierzymy politykom ( )
  • Odpowiedz
No wiem że się skończył ale pytałem rodziców i innych i nigdy im 35% z pensji chyba nie zabierali xd


@krystal7: Nie pytaj się więcej o nic ekonomicznego rodziców, gdy oni nie wiedzą nawet ile im zabierali.

A tobie nie zabierają 35% pensji, licz swoją wypłatę jako super brutto. Te 3300 brutto to już po mocnych podatkach.
  • Odpowiedz
@kupkesobieciagne: Przecież mają tak samo kwotę brutto. Nie no wraz z nowym ładem miało być przy tych kwotach niskich nie mniej na pewno. Przecież czytam artykuły i są przykładowe kwoty przy zarobkach 3300 brutto i wychodzi więcej. Więc czemu mi zabierają teraz kilkaset złotych więcej, pani z księgowości mi powiedziała że przepisy się zmieniły że zarobię mniej.

Jak rząd oszukał to ok, wytłumaczcie mi na czym polega oszustwo i czemu
  • Odpowiedz
@krystal7: musisz poprosić pracodawcę aby pomniejszał podatek o kwotę wolną od podatku wtedy dostaniesz o 391 zł więcej, do podstawa opodatkowania 2500 nie płaci się podatku jeśli to twoje jedyne źródło dochodu
  • Odpowiedz