Wpis z mikrobloga

23 + 1 = 24

Tytuł: Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
Autor: Christel Petitcollin
Gatunek: poradniki
ISBN: 9788372298393
Tłumacz: Krystyna Arustowicz
Wydawnictwo: Feeria
Liczba stron: 232
Ocena: ★★★★

Tę książkę zaczęłam czytać już jakiś czas temu ale jakoś tak wyszło, że nie skończyłam. Nie lubię nie kończyć książek więc doczytałam do końca. Sama książka nie jest zła i podejrzewam, że intencje autorki były szczere i szczytne. Jednak całość jest bardzo tendencyjna i napisana tak, aby każdy kto ją przeczyta uznał, że to o nim. Uważam też, że jest tutaj za dużo "wciskania kitu". Moim zdaniem trzeba do tej pozycji podejść z dużą rezerwą. Jeśli pominiemy populizmy, próby przekonania, że jesteśmy nie wiadomo kim to można całkiem sporo z tej książki wyciągnąć. Uczy ona przede wszystkim o akceptacji naszych wad, docenianiu zalet oraz zachęca do szanowania siebie i do posiadania wysokiej samooceny. Przynajmniej ja takie rady w niej znalazłam.

Niemniej jednak nie poleciłabym jej nikomu do przeczytania.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #poradnikibookmeter
Owieczka997 - 23 + 1 = 24

Tytuł: Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i w...

źródło: comment_1641161920B66CujEoWWTlC27jIuxMvP.jpg

Pobierz
  • 17
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★ (3.3 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: nauki społeczne

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-08-24 - Użytkownik cutecatboy ocenił na: ★★ (2.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-02-27 - Użytkownik kalorymetr ocenił
@nophp: to nie moja kategoria książek, ale najbliżej tego o co pytasz jest chyba "Cztery umowy" Don Miguel Ruiza. Jest może nie do końca o tym jak myśleć mniej, ale bardziej jak te myślenie skupić we właściwy sposób. Tylko książki o "filozofii starożytnych" też nie każdemu pasują, więc na wszelki wypadek ostrzegam ;)