Wpis z mikrobloga

Zupełnie nieironicznie uważam, ze Wspaniałe Stulecie jest lepszym serialem niż Wiedźmin xd
- kostiumy 11/10
- aktorstwo na wyższym poziomie (Ibrahim Pasza 10/10 zagrana postać)
- brak murzynów i pedziów wciskanych na siłę
- piękne tureckie aktorki
- silne kobiety są logicznie wpasowane w historię i nie są tam wciśnięte na siłę
- lepsza historia, lepsze intrygi, każda śmierć postaci faktycznie niesie ładunek emocjonalny, a nie że zmarł to zmarł i elo do zobaczenia w kolejnym odcinku cześć
- lepiej opowiedziana historia, nie jest pocięta, nie ma nic na skróty
- CGI może i zrobione wujowo ale kto robi dobrze? (na pewno nie wiedźmin)
#seriale #wiedzmin
gnt_1 - Zupełnie nieironicznie uważam, ze Wspaniałe Stulecie jest lepszym serialem ni...

źródło: comment_1641150971IKzBj1k2nEkHeF9JkMucH8.jpg

Pobierz

Co lepsze?

  • Wspaniałe Stulecie ogółem 45.7% (42)
  • Chłopak mojej dziewczyny mówi że Wiedźmin 13.0% (12)
  • Nie oglądałem Wspaniałego Stulecia 41.3% (38)

Oddanych głosów: 92

  • 11
@gnt_1: Nie oglądałem tego pierwszego, ale czy to nie jest czasami taka moda na sukces? Jak tak to ciężko porównywać różne typy seriali dla różnych typów ludzi
@Czarendze1r: Dlatego mówiłem o ważnych postaciach. Taki, które zrobiłyby plot twista jak Yen czy Tris(jak już nie lecą z książkami to czemu nie), ale tu to nawet #!$%@? bo z żadną postacią się nie zżyłem no może nie licząć Cahira.
@Jrv20: Ogólnie wybijanie postaci dla dramatycznego efektu działa tylko wtedy, gdy na tych postaciach czytelnikowi/widzowi zależy. Ja dla przykładu lubiłem ekipę Geralta.

@Aokx: To bardziej jak ta cała Korona Królów, ale zamiast polskiej przaśności w wykonaniu uber kompetentnej jak zwykle TVP, masz egzotyczne tureckie klimaty i długie dramatyczne wymiany spojrzeń. W obydwu masz jakąś tam otoczkę historyczną, kostiumy i (powtórzę się) dużo dramatyzowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)