Wpis z mikrobloga

Planuję kupić oculusa quest 2, ale mam w pc karte gt1030 i nie wiem jak działa granie bezpośrednio na oculusie, czy mogę pobrać grę, przykładowo beatsaber bezposrednio na oculusa? bo widziałem na yt filmiki ,,oculus without a pc" ale nie wiem czy ludzie tam nie grają przez maszynę wirtualną, a zależy mi na maksymalnie niskim opóźnieniu. wiecie coś o tym?
#pytanie #vr #oculus #oculusquest #beatsaber #oculusquest2
  • 19
@serni0l: akurat beat saber dobrze działa na quescie, podobnie inne proste graficznie gry

Największą wada to brak modów i wgrywania własnych piosenek, bo dodatki do tej gry normalnie kosztują chore pieniądze wobec tego co oferują. Trochę gorszą grafikę można przeboleć
@serni0l:

mam w pc karte gt1030


Ta karta jest za słaba, żeby udźwignąć gry PC VR przy zachowaniu minimalnej wydajności. Skup się raczej na grach działających bezpośrednio na Quest 2.

@Atreyu:

Największą wada to brak modów i wgrywania własnych piosenek, bo dodatki do tej gry normalnie kosztują chore pieniądze wobec tego co oferują.


Nieprawda. Mody do questowej wersji Beat Saber umożliwiają wgrywanie własnych utworów, mapek i narzędzi takich jak manager
@Michal_Zelazny: coś tam można dłubać, ale sideloader to ogólnie śliski temat

Co nie zmienia faktu że wersja PCVR jest o tyle lepsza że tej na Googlach wcale nie używam, tyczy się to wielu gier. Pomijam kwestie sklepu Oculusa i cen, ale to osobny temat. Można używać questa jako standalone i dobrze się bawić, ale żeby korzystać z tego w pełni dobrze mieć mocny piec ( ͡° ͜ʖ ͡°
coś tam można dłubać, ale sideloader to ogólnie śliski temat


@Atreyu: Śliski ponieważ? Siedzę w VR od 2015 roku i wiem, że nikt nigdy nie został zbanowany w wyniku modyfikowania gry VR, jeśli to masz na myśli.
Jeżeli uważasz, że modyfikacje Beat Saber są nielegalne i czymś grożą to musisz ten sam argument zastosować do pecetowej wersji tej gry.
@dominixq: 1060 6gb to absolutne minimum moim zdaniem, nie jest to potwór wydajności jeśli chodzi o VR, mi alyx cięło nawet na minimalnych czasami jak miałem tę kartę. Wymieniłem gpu i płynność jak marzenie ;). Żeby pograć w cieszących oko detalach, przy zachowaniu względnej płynności potrzeba co najmniej 1080ti/2060super/3060.
A jak bardzo ci ścina, to może to też być problem routera, najbardziej sensowny jest router 5ghz z wifi6.
@Michal_Zelazny: nie znam cię, nie wiem ile siedzisz w #vr bo tu udzielasz się od 4 dni i jesteś zielonką ( )

Ja mogę powiedzieć że siedzę w VRrze znacznie dłużej

sam argument zastosować do pecetowej wersji tej gry.


@Michal_Zelazny: ale jak castujesz sam obraz poza ekosystemem przez VD, to Mark nie widzi że łamiesz prawa autorskie
Ja mogę powiedzieć że siedzę w VRrze znacznie dłużej


@Atreyu: Szkoda tylko, że mimo rzekomych tylu lat stażu wciąż nie orientujesz się w temacie, a Questa 2 masz dopiero od jakichś dwóch miesięcy:
https://www.wykop.pl/wpis/61387909/stoje-przed-zakupem-questa-2-raczej-do-steamvr-niz/
więc sorry, ale powątpiewam w twoje doświadczenie.

ale jak castujesz sam obraz poza ekosystemem przez VD, to Mark nie widzi że łamiesz prawa autorskie


@Atreyu: Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy, że Beat Saber tworzy studio,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@serni0l: Na kompie nie pograsz.
Sam headset to taki duży telefon z androidem jakby i na niego też da się wgrywać piraty. Co sugeruje bo gry zwłaszcza te na oculusa są strasznie drogie a sporo tytulow to porażka. Sam gram na piratach na kompie ale chyba się wgrywa przez aplikację sidequest pliki.apk z torrentow. Poczytaj temat ale moim zdaniem lepiej na tym wyjdziezz nawet jakby kiedyś zbanowali headset. A jeszcze nikt